بهترین روش های طبیعی برای درمان سوختگی در انگشتان، صورت و دیگر اندام ها

راه های درمان سوختگی 

 

آب سرد

آب سرد می تواند در درمان سوختگی و همچنین جلوگیری از گسترش آنها به سایر قسمت ها مفید باشد. راه های زیادی برای استفاده از آب سرد وجود دارد.

آب سرد را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر ناحیه سوزان بریزید این به شما کمک می کند تا از سوختگی ها رهایی یابید.

علاوه بر این، شما می توانید یک کیسه آب سرد را بر روی پوست خود قرار دهید. شما باید این کار را چندین بار تکرار کنید تا درد شما کاهش یابد.

به یاد داشته باشید که به جای آب سرد، از یخ استفاده نکنید زیرا ممکن است به بافت های حساس شما آسیب برساند.

شما می توانید از شیر سرد نیز برای بهبود سوختگی استفاده کنید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خواص رطوبت، آرامش بخش، آرامش بخش و بهبود بافت است که به سرعت به درمان سوختگی ها کمک می کند.

اول از همه، منطقه سوختگی را با آب سرد بشویید.

بعد، یک برگ آلوئه ورا را ببرید وژل آن را خارج کنید.

ژل را به طور مستقیم بر مناطق آسیب دیده بریزید

در صورتی که گیاه آلوئه ورا تازه نداشتید می توانید کرم حاوی عناصر آلوئه ورا از فروشگاه های پزشکی تهیه و از ان استفاده کنید.

 

عسل

عسل را می توان برای ضد عفونی زخم و همچنین درمان سوختگی های استفاده کرد. عسل همچنین به عنوان یک عامل آرام بخش عمل می کند. استفاده از عسل برای درمان سوختگی ها، باعث میشود مایعات را از بافت ها برداشته و منطقه سوزان را تمیز کند.

در ابتدا، عسل را به طور مستقیم به منطقه سوزانده شده بمالید. سپس برای چند دقیقه صبرکنید ، بعد آن را با آب شستشو دهید.

همچنین می توانید عسل را در باند گاز بریزید. سپس آن را به آرامی بر روی سوختگی قرار دهید، چند ساعت منتظر بمانید و سپس آن را با آب بشویید. به یاد داشته باشید که شما باید باند را ۳ یا ۴ بار در روز تغییر دهید.

استفاده از این روش ها را برای درمان سوختگی ها ادامه دهید.

 

برگ چغندر

برگ سبز چغندر حاوی خواص ضد التهابی، ضد خونریزی، دفع ادرار و ضد میکروبی است که می تواند به سوختگی بدون زخم کمک کند.

برگ های تازه چغندررا بردارید و سپس آب آن را بگیرید ، سپس آب برگ چغندر را مستقیما بر سوختگی بمالید .

علاوه بر این، می توانید برگ را به طور مستقیم در اطراف ناحیه آسیب دیده سوختگی قرار دهید

 

نمک

نمک می تواند برای درمان سوختگی ها با کشیدن تمام مایع کمک کند و درد را سریعتر از بین ببرد.

نصف قاشق نمک را با مقداری آب آشامیدنی مخلوط کنید.سپس منطقه سوزانده شده را با محلول آب نمک شستشو دهید

پس از ۲ ساعت، شما باید این روند را تکرار کنید.

 

فویل آلومینیومی

فویل آلومینیوم یکی از بهترین داروهای خانگی برای سوختگی است. پس از خنک کردن سوختگی، سوختگی را در فویل آلومینیومی ببندید و آن را چند ساعت بگذارید. این کار فواید بسیاری از جمله محافظت از سوختگی از آسیب های اضافی، سرد نگه داشتن وترمیم دارد ، زیرا فویل آلومینیومی و همچنین دیگر مواد معدنی احیا کننده هستند.

 

نوشابه سودا

سودا یک نوشیدنی  و یکی از ساده ترین داروهای خانگی برای سوختگی است که می تواند به کاهش درد کمک کند. همچنین می تواند تعادل pH پوست را بازگرداند و بلافاصله درد و احساس سوزش نیز برطرف کند.محل سوختگی را با سودا شستشو دهید .

 

جوش شیرین

برای استفاده از جوش شیرین، فقط آن را با آب مخلوط کنید تا خمیری بدست آید سپس خمیر را به منطقه سوختگی بمالید . پس از خشک شدن خمیرآن را با آب سرد بشویید.

کره

برای سوختگی، شما می توانید کره را به پوست بمالید. کره سرد می تواند کارآمد تر از کره گرم باشد ، کره همچنین دارای خواص آرام بخش است که به بهبود سوختگی و جلوگیری از زخم کمک میکند.

 

بیشتر بخوانید :

علل ایجاد آفتاب زدگی (sunstroke) و راهکارهای درمانی آن

 

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان , سلامتی | 868 بازدید

بهترین روش های طبیعی برای درمان سوختگی در انگشتان، صورت و دیگر اندام ها
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است