بهبود تبخال | برای رفع تبخال چه کارهایی میتوانیم انجام دهیم؟

بهبود تبخال _ تبخال دهانی , معمولا از طریق بزاق دهان فرد آلوده منتقل میشود و ممکن است از طریق خوردن و یا نوشیدن از همان ظرف و به اشتراک گذاشتن اقلام شخصی و یا تماس فیزیکی مانند بوسه , به دیگران انتقال یابد. در مراحل اولیه علائم ممکن است با تب همراه باشند.

بسیاری از افراد آگاه نیستند اما تبخال میتواند با چندین روش خانگی درمان شود و شدت این بیماری کاهش یابد.

بهبود تبخال

 

برای بهبود تبخال چه کارهایی انجام دهیم؟

۱/ بسته یخ:

برای بهبود تبخال شما میتوانید یک بسته یخ را درون پارچه و یا حوله قرار دهید و به مدت حداقل ۱۰ دقیقه آن را بر روی تبخال قرار دهید. این کار را به صورت منظم انجام دهید تا پس از چند روز تأثیر آن بر بهبود تبخال را مشاهده کنید.

 

بهبود تبخال

۲/ سرکه سیب:

سرکه سیب دارای خواص ضد التهابی و ضدعفونی کننده میباشد که میتواند به بهبود تبخال کمک کند. شما میتوانید یک توت پنبه ای را به سرکه سیب آغشته کنید و در ناحیه ی آسیب دیده قرار دهید البته ممکن است به این علت که سرکه سیب دارای ماهیت اسیدی است , در ناحیه ای که دچار تبخال شده است سوزش به وجود آید.

 

۳/ هیدروژن پر اکسید:

هیدروژن پر اکسید یک ماده ضدعفونی کننده و یکی از محبوب ترین داروهای خانگی برای بهبود تبخال میباشد. شما میتوانید توپ پنبه ای را آغشته به هیدروژن پراکسید کنید و بر روی تبخال بمالید. همچنین مخلوط کردن هیدروژن پر اکسید و آب و استفاده از آن به عنوان دهانشویه , میتواند به درمان زخم های دهان کمک کند.

 

بهبود تبخال
۴/ ریشه شیرین بیان:

ریشه شیرین بیان برای تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود تبخال مشهور است. شما میتوانید یک قاشق غذاخوری پودر ریشه شیرین بیان و نصف قاشق غذاخوری آب را ترکیب کنید و آن را بر روی تبخال بمالید. این روش را حداقل ۳تا ۴ بار در روز تکرار کنید تا تبخال به طور کامل رفع شود.

 

۵/ چای نعناع:

چای نعنا علاوه بر بهبود تبخال میتواند به کاهش درد ناشی از تبخال کمک کند. شما میتوانید دو تا سه بار در روز چای نعناع استفاده کنید تا به بهبودی برسید.

 

بهبود تبخال

۶/ ژل آلوئه ورا:

آلوئه ورا گزینه ای عالی برای بهبود تبخال میباشد و میتواند التهاب و درد ناشی از تبخال را کاهش دهد. به طور مستقیم ژل آلوئه ورا را بر روی تبخال بمالید و اجازه دهید چند ساعت بماند و در نهایت آن ناحیه را شست و شو دهید.

دقت داشته باشید علاوه بر موارد بالا تغییر رژیم غذایی و مصرف موادغذایی غنی از لیزین مانند لبنیات , آجیل , تخم مرغ , زردآلو , انبه , سویا و یا مکمل لیزین میتواند به بهبود تبخال کمک کند.

در صورتی که با استفاده از روش های بالا متوجه شدید که شدت علائم کاهش نیافته است , بدون هیچ تاخیری با پزشک مشورت کنید. معمولا یک سیستم ایمنی ضعیف مانع پیشرفت میشود و پزشک میتواند به شما توضیح دهد که چه چیزی ممکن است موجب تأخیر در بهبود تبخال شود.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 30 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی | 672 بازدید

بهبود تبخال | برای رفع تبخال چه کارهایی میتوانیم انجام دهیم؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است