بهبود بینایی / افزایش قدرت بینایی با استفاده از مواد غذایی

چشمان شما یکی از زیباترین قسمت های بدن شما هستند که بعضی اوقات هویت شما را آشکار می کنند. داشتن چشمانی قوی و زیبا نه تنها به زیبایی و شخصیت شما میافزاید، بلکه به سلامتی شما نیز کمک می کند. بنابراین، بسیار مهم است که از چشم خود مراقبت کنید و به بهبود بینایی خود بیاندیشید. آیا می دانستید که – عضلات چشم شما فعال ترین عضلات در بدن شما هستند؟ بله، درست شنیدید.

 

بهبود بینایی .

 

عضلات چشم شما در حدود ۱۰۰۰۰۰ بار در روز حرکت می کنند. نیازی به گفتن نیست، پس به حداکثر مراقبت نیاز دارند. هر انسان باید بینایی خوبی داشته باشد.

به منظور جلوگیری از عفونت ها و سایر بیماری های چشم، می توانید اقدامات پیشگیرانه دیگری نیز برای بهبود بینایی به طور طبیعی انجام دهید.

شما همیشه باید چشمان خود را از گرد و غبار و خاک محافظت کنید تا از عفونت و دیگر بیماری های چشم جلوگیری شود. این مسئولیت شماست که از قسمت های بدن خود مراقبت کنید . پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. 

 

روش های بهبود بینایی به طور طبیعی :

چشمها را روزانه بشویید:

باید مراقبت های لازم برای بهبود بینایی را انجام دهید. تا همیشه چشمان شما احساس خوبی داشته باشند. بهترین راه این است که همیشه چشمانتان را تمیز نگه دارید. هر روز صبح،چشم ها را با آب معمولی بشویید. این فرایند را قبل از خواب نیز تکرار کنید. 

 

بادام :

بادام زمینی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که به بهبود دید چشم کمک می کند. همچنین غنی از کلسترول خوب، ویتامین E و آنتی اکسیدان ها است. مصرف ۴-۵ بادام که در آب غوطه ور شده است، برای چشم و مغز هر دو مفید است.

  • ۴-۵ بادام در یک کاسه آب بریزید.
  • آن را با  یک شب بگذارید بماند.
  • صبح پوست بادام را جدا کرده و آن را مصرف کنید.
  • هر روز این کار را انجام دهید.

 

هویج و شیر :

یکی از بهترین راه های بهبود بینایی ، مصرف هویجی است که  در شیر پخته شده است. شیر یک غذای کامل است و غنی از مواد مغذی است. به همین ترتیب، هویج یک مخزن برای ویتامین A و C است. به یاد داشته باشید یکی از دلایل اصلی  بروز مشکلات بینایی سوء تغذیه و عدم تامین ویتامین A است. مصرف این مواد غذایی ، مواد مغذی مورد نیاز و ویتامین ها می توانند مشکلات چشم را بر طرف کنند. حتی اگر شما با مشکل مواجه نباشید، مصرف این غذا به شما این امکان را می دهد که از وقوع این مشکلات جلوگیری کنید.

داشتن رژیم غذایی سالم :

تحقیقات نشان می دهد افرادی که دارای قند خون بالاتری هستند، بیشتر در معرض آسیب به چشم هستند. از این رو، شما باید سطح قند خون خود را در محدوده طبیعی نگه دارید. میزان تلاش های فیزیکی خود را بهینه کنید و یک شیوه زندگی سالم داشته باشید.

 

 

منبع : ehowremedies.com

ارسال شده در تاریخ 9 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع چشم , سلامتی , طب سنتی | 777 بازدید

بهبود بینایی / افزایش قدرت بینایی با استفاده از مواد غذایی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است