بلفاریت چیست ؟ راه های درمان خانگی بلفاریت یا التهاب پلک

بلفاریت یک بیماری پزشکی در ارتباط با چشم است. این یک التهاب است که می تواند توسط عفونت باکتری ایجاد شود.

علائم بلفاریت عبارتند از: قرمزی، خارش، احساس سوزش و تشکیلات پوسته  مانند شوره در چشم . با توجه به ماهیت مزمن آن، بهترین درمان بلفاریت استفاده از داروهای خانگی است.

 

بلفاریت

 

درمان های مختلف برای درمان بلفاریت  :

چای بابونه :

بلفاریت

 

بابونه به طور سنتی برای درمان بلفاریت استفاده می شود. بابونه را بجوشانید و اجازه دهید سرد شود. سپس فقط ۲-۳ قطره در هر چشم بریزید. بابونه دارای خواص ضد التهابی است و می تواند تورم و درد ناشی از این بیماری را کاهش دهد. همچنین می توان از کیسه های چای بابونه استفاده کرد. آنها را در یخچال نگهداری کنید و آنها را روی چشم خود قرار دهید.

 

کمپرس گرم :

 

بلفاریت

 

کمپرس گرم باعث کاهش درد ناشی از بلفاریت می شود . این شرایط پوسته  پوسته شده بر روی چشمه ها ایجاد می کند، کمپرس گرم به شکستن این پوسته کمک می کند. کمی آب گرم را بردارید. دو پد پنبه را در آن خیس کنید. سپس آن را بر روی چشم ها قرار دهید.

 

روغن درخت چای :

 

بلفاریت

 

روغن درخت چای ضد باکتری  و مرطوب کننده عالی است. استفاده از روغن چای سبز، باکتری ها را می کشد و رشد آن را متوقف می کند، بنابراین آسیب بلفاریت را محدود می کند . از سوی دیگر، با خشک شدن چشم ها، خشکی را از بین می برد. روغن درخت چای را می توان با سایر روغن های مرطوب مانند روغن زیتون مخلوط و مصرف کرد.

 

عسل :

 

بلفاریت

 

عسل دارای خواص ضد باکتری است. و در نتیجه در برابر عفونت بسیار موثر است. عسل همچنین برای رطوبت پوست استفاده می شود و پایه ای برای بسیاری از لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده تجاری و خانگی است. کمی عسل را روی نوک انگشتان خود بگذارید و آن را روی چشمان خود قرار دهید.

این داروهای خانگی می توانند علائم بلفاریت را به طور موثری کنترل کنند . پس از مشاوره با پزشک، می توانید آنها را بیش از داروهای ضد باکتری مصرف کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 12 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع چشم , درمان , طب سنتی | 1,279 بازدید

بلفاریت چیست ؟ راه های درمان خانگی بلفاریت یا التهاب پلک
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است