برگ کاری برای مو / مزایای استفاده از برگ های کاری برای مو

فولیکول های مو به دلیل عوامل مانند پوست سر چرب، آلودگی مسدود می شوند. فولیکول های مسدود شده باعث ایجاد احساس خارش شوره سر و ریزش مو می شوند. برگ های کاری ( برگ کاری برای مو ) می توانند به دلیل خواص زیر به طور موثر این مشکلات را حل کنند:

برگ های کاری غنی از آنتی اکسیدان ها  هستند که پوست سر را مرطوب می کنند، در حالی که از فولیکول های مرده موها خلاص می شوند. منبع خوبی از پروتئین ها و بتا کاروتن هستند که هر دوی آنها از بروز و ریزش مو جلوگیری می کنند .

برگ کاری همچنین غنی از اسید آمینه می باشد. که باعث تقویت فولیکول ها و حفظ سلامت آنها می شود.

 

برگ کاری برای مو .

راه های استفاده از برگ کاری برای مو :

۱٫ به عنوان یک تونیک مو :

 

 • روغن نارگیل را در تابه بریزید و برگ های کاری را به آن اضافه کنید.
 • روغن را حرارت دهید تا یک بقایای سیاه  ایجاد کنید.
 • مخلوط را خنک کنید.
 • سپس آن را بر موهای خود اعمال کنید.
 • هنگام استفاده از روغن، به آرامی پوست سر خود را با نوک انگشتان خود ماساژ دهید. بیشتر روی ریشه ها و نکات موی خود تمرکز کنید.
 • برای یک ساعت آن را بگذارید و سپس آن را با شامپو بشویید.
 • باعث تقویت ریشه مو می شود .

 

۲٫ به عنوان ماسک مو :

 

 • برگ های کاری را آسیاب کنید.
 • یک قاشق غذاخوری از برگ های کاری را به ۳-۴ قاشق غذاخوری ماست اضافه کنید.
 • مو و پوست خود را با این ماسک مو ماساژ دهید.
 • برای مدت ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند.
 • سپس آن را با شامپو بشویید.
 • سلول های مرده و شوره سر را حذف می کند و پوست و مو را نرم و تازه می کند.

 

برگ کاری برای مو

 

مزایای استفاده از برگ کاری برای مو :

 1. استفاده موضعی از برگ ها پوست سر را تحریک می کند و فشار خون را بهبود می بخشد. این امر به حذف سموم و افزایش رشد مو کمک می کند .
 2. برگ کاری یک منبع غنی از ویتامین B است. که یکی از ویتامین های ضروری برای سلامتی مو است. کمبود ویتامین B به طور مستقیم به ریزش مو مرتبط است. این به رشد موهای جدید کمک می کند و موهای شما را قوی و سالم می کند.
 3. برگ کاری غنی از  آنتی اکسیدان ها است. آنتی اکسیدان ها به حفظ سلامت مو و پوست سر کمک می کنند.
 4. برگ های کاری باعث افزایش کشش و استحکام موهای شما می شوند.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

سلامت مو / عصاره های گیاهی برای مراقبت از موها

سفیدی مو در جوانی و راه ساده برای از بین بردن موهای سفید

 

 

 

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 23 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,066 بازدید

برگ کاری برای مو / مزایای استفاده از برگ های کاری برای مو
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است