بررسی نکات طلایی و کاربردی برای مراقبت از پوست کودک

نوزادان بسیار حساس هستند و مستعد ابتلا به بیماری هستند. بنابراین توجه به مراقبت از پوست کودک بسیار حائز اهمیت است. پوست آنها خیلی مرطوب است. پوست های  آنها به سرعت تحریک شده و خشک میشود. این خشکی منجر به قرمزی، خارش و لک شدن می شود. در نهایت، این میتواند برای کودک ناراحت کننده باشد، بنابراین در اینجا ما در مورد برخی نکات برای مراقبت از پوست کودک بحث می کنیم.

بررسی نکات طلایی و کاربردی برای مراقبت از پوست کودک

بررسی نکات طلایی و کاربردی برای مراقبت از پوست کودک

مرطوب کردن

مرطوب کردن بر اساس استفاده از نوع روغن، پوست را از خشک شدن بیشتر محافظت می کند. به خصوص در زمستان، رطوبت با استفاده از این کرم ها حفظ می شود. برای جلوگیری از از دست دادن رطوبت، روزانه از کرم مرطوب کننده استفاده شود.

ازمصرف دستکش های مرطوب بچه، جوراب، تی شرت ها اجتناب کنید .لباس های مرطوب، ممکن است منجر به تحریک، خارش، ترک خوردگی، قرمزی که در نهایت منجر به خونریزی یا هر گونه عفونت شود، پس از آن اجتناب کنید.

 

ماساژ بدن کودک

ماساژ بدن با لوسیون نوزاد به کودک کمک می کند تا گردش خون را بهبود بخشد و پوست را سالم و روشن نگه دارد. همچنین رطوبت بدن را حفظ می کند و قدرت ایمنی نوزاد را افزایش می دهد. همچنین توجه داشته باشید که روغن کاملا در طول حمام پاکسازی می شود زیرا ممکن است باعث خارش پوست شود.

 

حمام

یکی از مهم ترین بخش های مراقبت از پوست کودک حمام می باشد .اضافه کردن روغن نارگیل به آب قبل از حمام به عنوان نگهدارنده رطوبت عمل می کند. پس از مالش پوست در طول حمام با صابون ممکن است پوست را خشک تر کند. ایجاد یک محیط گرم در حمام به نوزاد کمک می کند. کودک را به طور کامل با حوله ای تمیز پس از حمام بپوشانید و همچنین اجازه ندهید که کودک در ساعات بیشتری در حمام بازی کند.

 

بهداشت

اعضای خانواده به طور کلی و اگر خدمتکاران خانه در خانه حضور داشته باشند، هنگام تغذیه یا دست زدن به نوزاد، مرتب و تمیز باشند. خانه و محیط اطراف را تمیز نگه دارید، هر گونه شکاف، پنجره، درب، کف، حمام در خانه نیز پاک شود.از سیگار کشیدن در منزل اجتناب کنید تا مراقبت از پوست کودک شما به خوبی انجام پذیرد.

 

لباس ها

لباس های پشمی برای یک کودک در زمستان خوب است. کلاه کودکان، جوراب، دستکش، هرچه لباس های کودک از پشم ساخته شده، برای کودک بسیار راحت است. این بدن بدن را گرم نگه می دارد. لباسهای پشمی را پوشش ندهید زیرا آنها منافذ عرق را مسدود می کنند و باعث عرق کردن و بثورات می شوند. آنها را با پارچه نرم پوشانید.

 

کرم شب

به عنوان یک پوشش روی بینی نوزاد، از کرم یا ژل استفاده کنید، زیرا از خشکی بینی که در نهایت منجر به خونریزی می شود جلوگیری می کند. از مالش ژل یا روغن برای جلوگیری از خشکی لب ها اجتناب کنید.

 

واکسیناسیون

اطمینان حاصل کنید که واکسیناسیون نوزاد به روز می شود یا نه، زیرا از بیماری های جدی از باکتری ها و ویروس جلوگیری می کنند.

 

رژیم غذایی

غذای حاوی سبزیجات برگ سبز، میوه ها، هویج، اسفناج، کبد، کبد کدو، آجیل در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی چربی، پروتئین و ویتامین ها را در رژیم روزانه خود را که برای پوست کودک مناسب است استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید :

سرماخوردگی کودکان چه علائمی دارد و چگونه بهبود می یابد؟

 

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع زیبایی , سلامتی | 867 بازدید

بررسی نکات طلایی و کاربردی برای مراقبت از پوست کودک
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است