برای همیشه از شر موهای زائد با روش های خانگی خلاص شوید

چگونه موهای زائد بدن را در خانه از بین ببریم ؟

زنان برای بدست آوردن زیبایی خود بسیار تلاش می کنند . یکی از تنش های بسیاری از زنان و همچنین مردان رشد موهای زائد است. موهای زائد درمردان و زنان به علت عدم تعادل هورمون های بدن، استفاده از برخی از داروهای مضر و… می باشد. درمانهای خانگی می تواند بهترین  راه برفع انها باشد، زیرا هیچ عوارض جانبی ندارد. در زیر برخی از درمان های خانگی در مورد چگونگی حذف موهای زائد به طور طبیعی را به شما میگوییم.

برای همیشه از شر موهای زائد با روش های خانگی خلاص شوید

موم شکر

این یک درمان خانگی بسیار آسان و موثر برای خلاص شدن از موهای زائد صورت است.

دو قاشق چای خوری شکر (قهوه ای یا سفید) و یک قاشق چای خوری از عسل و آب را مخلوط کنید. مخلوط را در مایکروویو یا اجاق گاز حرارت دهید تا حباب و قهوه ای ایجاد شود. اجازه دهید ماده خنک شود. سپس ماده را بر روی قسمتی که میخواهید موهای ان برطرف شود قرار دهید با انگشتان دست خود را در جهت رشد مو ماساژ دهید. در نهایت، در جهت مخالف رشد مو، آن را پاره کنید و از روی پوست بردارید.

 

آرد نخود

دو قاشق غذاخوری نخود، یک و نیم قاشق شیر خوری شیر و سه قاشق چایخوری زردچوبه را با هم مخلوط کنید. این چسب ضخیم را روی صورت خود قرار دهید وبرای مدت ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که خشک شود، صبر کنید سپس با استفاده از یک پارچه نرم و آب آنرا پاک کنید. این کار را حداقل سه یا چهار بار در هفته برای حدود یک ماه انجام دهید.

 

لیمو برای روشن شدن موهای صورت

لیمو ضد باکتری است و همچنین خواص ضد التهابی دارد.

یک قاشق غذاخوری آب لیمو تازه وکمی عسل را مخلوط کنید. آن را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید. سپس با آب گرم بشویید. حداقل دو بار در هفته اینکار را انجام دهید.

 

تخم مرغ

تخم مرغ به عنوان یک ماسک پوست طبیعی عالی برای حذف موی صورت و ناخالصی های پوست شما عمل می کند.

یک سفیده ی تخم مرغ  را خوب هم بزنید و کمی قند وآرد ذرت به آن اضافه کنید. این خمیر را روی صورت خود قرار دهید، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا خشک شود و سپس پوست را با اب سرد بشویید. این کار را دو بار تا سه بار در هفته تکرار کنید.

 

عدس و سیب زمینی

سیب زمینی و عدس بهترین و موثرراه برای حذف موهای زائد است. سیب زمینی به عنوان یک عامل سفید کننده عمل می کند

عصاره آب سیب زمینی خرد شده  را باعدس خمیر شده مخلوط و آب لیمو و عسل را به آن اضافه کنید. این مخلوط را روی صورت و سایر قسمتهای بدن بگذارید و بعد از بیست دقیقه پاک کنید .این کار را۲ تا ۳ بار درهفته انجام دهید که کمک می کند تا از شر موهای زائد به طور کامل خلاص شوید.

 

پاپایا خام

پاپایا غنی از یک آنزیم به نام پاپائین است که به حذف موهای زائد یا موهای صورت کمک می کند. پاپایا خام قادر به شکستن فولیکول مو است و رشد مو را متوقف می کند. پاپایا پوست شما را مرطوب می کند و به بهبود بافت پوست کمک می کند. پاپایا خام بهترین راه برای از بین بردن موی زائد به صورت دائمی است . یک پاپایا خام را بردارید و پوست آن را خالی کنید. آن را برش بزنید و به صورت خمیر درآورید . ۱ – ۲ قاشق غذاخوری خمیر پاپایا خام و ۱/۲ قاشق چای خوری زردچوبه را مخلوط کنید و صورت خود را به آرامی با آن ماساژ دهید ف حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس آن را با آب بشویید. برای نتیجه بهتر این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

 

بیشتر بخوانید :

چگونه نزد همسر خود زیبا و جذاب شویم ؛ آموزش ترفند های زنانه

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع زیبایی | 1,307 بازدید

برای همیشه از شر موهای زائد با روش های خانگی خلاص شوید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است