برای حفظ سلامت قلب از چه مواد غذایی میتوانیم استفاده کنیم؟

سلامت قلب _ مشکلات قلبی میتوانند در هر مرحله ای از زندگی به وجود آیند و در صورتی که نادیده گرفته شوند میتوانند تهدیدی جدی برای سلامتی محسوب شوند.

همانطور که میدانید مشکلات قلبی در چند دهه ی اخیر افزایش یافته است و این امر عمدتا به دلیل سبک ناسالم زندگی میباشد.

سلامت قلب

برای حفظ سلامت قلب از چه مواد غذایی استفاده کنیم؟

۱/ آجیل بخورید:

آجیل منبعی عالی از مواد مغذی و ضروری میباشد که میتواند به سلامت قلب کمک کند. شما میتوانید گردو و بادام را به رژیم غذایی خود بیفزایید تا از خواص آنها بهره مند شوید زیرا غنی از موادمعدنی و منیزیم میباشند که میتوانند تاثیرات مثبت بر سلامت قلب بگذارند. اگر فردی هستید که از فشارخون بالا رنج میبرید بهتر است آجیل شور استفاده کنید.

 

۲/ چای سبز بنوشید:

چای سبز یکی دیگر از مواردی میباشد که در سلامت قلب نقش موثری دارد و همه ی اینها به علت این میباشد که چای سبز دارای آنتی اکسیدان های فراوانی میباشد که میتواند جذب کلسترول در بدن را کاهش دهد.

سلامت قلب

۳/ سیب بخورید:

در صورتی که به طور منظم سیب بخورید میتوانید چربی انباشته شده در شریان ها را از بین یبرید.

 

۴/ بروکلی مصرف کنید:

بروکلی به این علت که دارای ویتامین K و فیبر میباشد میتواند فشارخون و کلسترول را کاهش دهد.

سلامت قلب
۵/ زردچوبه را فراموش نکنید:

زردچوبه یک ادویه ضروری است که در هر آشپزخانه ای در دسترس میباشد و از این ادویه به عنوان یک افزودنی برای خوش طعم ساختن غذاها استفاده میشود اما شما باید بدانید زردچوبه خواصی دیگر دارد. از جمله یک عامل ضد التهابی میباشد زیرا حاوی کورکومین است که میتواند ذخایر چربی را در شریان ها کاهش دهد و به سلامت قلب کمک کند.

 

۶/ مارچوبه را امتحان کنید:

مارچوبه حاوی ویتامینC و فولات است که میتواند سلامت قلب را تضمین کند.

 

سلامت قلب

۷/ قهوه بنوشید:

تحقیقات نشان میدهند افرادی که روزانه ۲ فنجان قهوه مصرف میکنند کمتر به بیماری های قلبی دچار میشوند اما در مصرف قهوه زیاده روی نکنید زیرا ممکن است موجب فشارخون بالا و یا ضربان قلب نامنظم شود.

۸/ شکلات تیره مصرف کنید:

شکلات تیره دارای خواصی میباشد که میتواند‌ سلامت قلب شما را افزایش دهد. تحقیقات نشان میدهند مصرف ۶ اونس شکلات تیره در روز برای کاهش کلسترول بد در شریان ها کافی است و همچنین میتواند گرفتگی عروق را کاهش دهد.

سلامت قلب
۹/ روغن زیتون را امتحان کنید:

روغن زیتون غنی از چربی های غیراشباع میباشد و به عنوان سالم ترین روغن برای پخت و پز در نظر گرفته شده است زیرا محتوای غنی از پنی فنول دارد که میتواند مشکلات سیستم قلبی عروقی را کاهش دهد.

۱۰/ ماهی قزل آلا بخورید:

ماهی قزل آلا دارای محتوای غنی از اسیدهای چرب امگا۳ میباشد و میتواند از کلسترول بالا جلوگیری کند.

 

سلامت قلب

۱۱/ گوجه فرنگی مصرف کنید:

از گوجه فرنگی به عنوان یک ماده طبیعی برای درمان مشکلات قلبی استفاده میشود زیرا حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و پتاسیم است که میتواند در سلامت قلب موثر باشد. همچنین گوجه فرنگی از مسدود شدن رگ های خونی جلوگیری میکند و سکته مغزی و قلبی را به حداقل میرساند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 9 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع قلب و عروق | 756 بازدید

برای حفظ سلامت قلب از چه مواد غذایی میتوانیم استفاده کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است