انزال زودرس و مشکلات مربوط به آن

انزال زودرس یکی از بزرگترین مشکلاتی است که آقایان در زندگی خود با آن برخورد می کنند. عوامل زیادی برای انزال زودرس معرفی شده که عمده ترین آن تداخل دارویی است. در ادامه به کلیات این بیماری می پردازیم.

انزال زودرس

روش اول درمان انزال زودرس

 1. کم کردن اضطراب: برای بیشتر مردان ، اضطراب و فشار می تواند اصلی ترین دلیل برای انزال زودرس باشد. آرام باشید و به خاطر بیاورید که شریک زندگیتان بیشتر از هر چیزی به خود شما فکر می کند. انزال زودرس به معنای این نیست که شما رابطه جنسی خوبی ندارید یا نمی توانید رابطه خوبی برای همسرتان ایجاد کنید:
 • انتظار بیش از حد از خود نداشته باشید. در عوض رابطه جنسی را به عنوان یک فرآیند لذت بخش با همسر خود ببینید که صرف نظر از انزال می توانید از آن لذت ببرید. این طرز فکر جدید را با همسرتان در میان بگذارید.
 1. تمرکز ذهن روی افکار دیگر: اگر احساس کردید بسیار هیجان زده اید، افکار خود را به یک موضوع دیگر تغییر دهید و به یک موضوع غیر جنسی همچون ریاضیات، ترافیک یا یک ورزش فکر کنید. تنها ۵ الی ۱۰ ثانیه توجه خود را به سایر موارد معطوف کنید و بعد از این مدت، دوباره بر روی موضوع اصلی تمرکز نمایید. از فکر کردن به موضوعی که باعث ایجاد استرس یا از دست دادن لذت می شود بپرهیزید.
 2. کنترل ارگاسم: این روش به معنای حفظ سطح بالایی از تحریک جنسی است در حالیکه انزال را به تعویق انداخته اید. اینکار نیازمند تمرین است اما با گذشت زمان ساده تر و راحت تر می شود. موسسه ملی سلامت دو روش را برای متوقف کردن انزال زودرس پیشنهاد می کنند:
 • روش توقف و شروع: آمیزش را همانند معمول داشته باشید تا اینکه احساس کنید به ارگاسم نزدیک می شوید. بلافاصله و به طور ناگهانی، هر چیزی که باعث تحریک می شود را به مدت ۳۰ ثانیه متوقف کنید. سپس دوباره شروع کنید. این الگو را تا زمانی که برای انزال آماده بودید ادامه دهید.
 • روش فشار دادن: آمیزش خود را طبق معمول تا زمانی که احساس کردید چندین ثانیه با ارگاسم فاصله دارید ادامه دهید. به طور ناگهانی و سریع موارد تحریک کننده را متوقف کنید و به آرامی انگشت شست و نشان خود را در اطراف آلت تناسلی قرار دهید و آن را بفشارید. بعد از اینکه برای چند ثانیه اینکار را انجام دادید، به مدت ۳۰ ثانیه دیگر موارد تحریک کننده را متوقف کنید. این الگو را تا زمانی ادامه دهید که احساس کردید برای انزال آماده هستید.
 1. موقعیت خود را تغییر دهید: برخی از موقعیت های آمیزش فشار اندکی بر روی حساس ترین بخش آلت تناسلی وارد می کند. برای جلوگیری از اینکار می توانید روش های زیر را امتحان کنید:
 • موقعیت های غیر فعال را امتحان کنید. زیر همسر خود دراز بکشید یا تلاش کنید موقعیت پهلو به پهلو داشته باشید.
 • از موقعیت های فعال بپرهیزید.
 1. حرکات خود را کند کنید: بسته به حساسیت شخصی که دارید می توانید حرکات خود را کندتر کنید و به دنبال آمیزش ارام و کند باشید. اینکار به شما کمک می کند دیرتر به ارگاسم برسید. اگر احساس کردید به ارگاسم نزدیک می شوید، کمی حرکات خود را کند کنید، موقعیت دیگری را امتحان کنید یا برای تحریک همسر خود کمی استراحت کنید و بعد دست به کار شوید.
 2. بر روی پیشگویی تمرکز کنید: برخی از اوقات انزال زودرس تنها یک فرایند ذهنی است. حتی اگر انزال سریع تر از آمیزش باشد، می توانید با پیش بینی های خوب ، تجربه شگفت انگیزی از رابطه جنسی را در اختیار همسر خود قرار دهید. به طور دستی، دهانی یا سایر موارد همسر خود را تحریک کنید.

روش دوم درمان انزال زودرس

 

 1. تمرینات مرتبط به عضلات پوبوکوکسیژئوس را انجام دهید: انعطاف پذیری و تقویتعضلات پوبوکوکسیژئوس می تواند به کنترل بیشتر انزال کمک کند. توجه داشته باشید که اینها تمرینات کگل نیز شناخته می شوند.
 • عضلات پوبوکوکسیژیوس را پیدا کنید. برای اینکار می توانید از سایت های معتبر پزشکی کمک بگیرید. یک یا دو انگشت خود را درست پشت بیضه ها قرار دهید. وانمود کنید که در حال ادرار هستید. سپس سعی کنید جریان ادرار را با انقباض سریع عضلات متوقف نمایید. عضله ای که برای متوقف کردن جریان از مثانه نیاز دارید عضله پوبوکوکسیژئوس است.
 • به طور منظم عضلات را منعطف کنید. سعی کنید ۱۰ الی ۲۰ ست فشار را دو الی سه بار در روز تکرار نمایید. هر وقت که زمان داشتید می توانید اینکار را انجام دهید
 • عضلات پوبوکوکسیژئوس را زمانی که انزال به سراغتان امد، فشار دهید. بعد از اینکه عضلات به اندازه کافی قوی شد، باید بتوانید جلوی انزال را همانند متوقف کردن ادرار بگیرید.
 1. ارگاسم خود را با تمرین کردن کنترل کنید: زمانی که با همسر خود هستید بر روی بهبود کنترل بر روی اوج لذت جنسی خود تمرکز نمایید. خود را تحریک کنید و سپس آن را متوقف سازید. اینکار را چندین بار قبل از انزال تکرار کنید. زمانی که تمرین می کنید، احساس نزدیکی به ارگاسم را یاد بگیرید، ببینید چگونه می توانید آن را به تاخیر بیندازید. در طول آمیزش، از این دانش خود برای کندتر کردن یا انطباق حرکات برای بهبود زمان انزال استفاده کنید.

روش سوم درمان انزال زودرس

 1. با یک پزشک مشورت کنید: اگر به طور منظم انزال شما کمتر از یک دقیقه و نیم بعد از آمیزش واژینال طول می کشد و هیچ کدام از روش های بالا برایتان کارساز نیست می توانید از یک پزشک متخصص کمک بگیرید.
 2. باید بدانید چه درمان هایی دریافت خواهید کرد: درمان هایی که پزشک توصیه می کند به سن، سلامت کلی و سابقه جنسی شما بستگی دارد اما برخی از درمان های رایج را در ادامه با هم مرور می کنیم:
 • داروهای موضعی که در برگیرنده بی حس کننده هستند و به طور مستقیم بر روی آلت تناسلی اعمال می شوند. اینکار از حساسیت آلت می کند. برخی از داروهای موضعی بدون نسخه در بازار موجود است و پزشک می تواند بر اساس تشخیص خود از میان آن ها یکی را انتخاب کند
 • SSRI هایی با فعالیت کوتاه: محققان بر این باورند که سروتونین می تواند بر روی انزال تاثیر داشته باشد. کلاس های خاصی از مهار کننده های بازجذب سروتونین انتخابی می تواند به تاخیر انزال کمک کند.
 • مسکن های خوراکی خفیف
 • داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای
 • درمان Intracavernous vasodilator: در موارد حاد پزشک ممکن است تزریق تنگ کننده عروق را به آلت تناسلی قبل از آمیزش جنسی تجویز کند.
 • روان درمانی: اگر پزشک احساس کند که انزال زودرس منشا احساسی و روانی دارد تلاش می کند به کمک یک مشاور شرایط را بهبود ببخشد.

منبع: یک دکتر

ارسال شده در تاریخ 26 آوریل 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی | 1,172 بازدید

انزال زودرس و مشکلات مربوط به آن
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است