افزایش قد در کودکان / آشنایی با ۸ راه برای بالا بردن افزایش قد در کودکان

اکثر والدین  دوست دارند که فرزندان قد بلند و قوی داشته باشند، زیرا  به طور گسترده ای به عنوان نشانه ای از سلامتی شناخته شده است. ژن ها در تعیین افزایش قد در کودکان بیشترین نقش را دارند.  با این حال، تنها عامل افزایش قد نیستند. بسیاری از عوامل بیرونی، مانند شرایط زندگی و رژیم غذایی سالم، می توانند بر میزان قد کودکان تاثیر بگذارد. بنابراین، والدین می توانند شانس افزایش قد فرزندان خود را از طریق روش های ساده بالا ببرند .

 

افزایش قد

۸ راه برای بالا بردن افزایش قد در کودکان :

۱٫ داشتن  رژیم غذایی متعادل :

مهمترین جنبه چگونگی افزایش قد کودکان، اطمینان از این است که آنها تغذیه مناسب داشته باشند . مواد غذایی مصرف شده باید سالم باشند . یک رژیم متعادل باید شامل پروتئین ها، کربوهیدرات ها، چربی ها و ویتامین ها در نسبت صحیح باشد . تمرکزفقط بر روی یکی از این ها می تواند اثر مضر داشته باشد.

غذاهای غنی از روی، مانند دانه های اسکواش و بادام زمینی نیز باید به رژیم غذایی کودک اضافه شود.

 

۲٫ تمرینات کششی :

تمرینات کششی، حتی اگر ساده باشند. می توانند در افزایش قد نقش مهمی داشته باشند. اگر می خواهید فرزندتان قد بلند شود،این تمرینات را باید از سن پایین انجام دهد.  کشش به بلند کردن ستون فقرات کمک می کند و همچنین باعث می شود که قد کودک شما همواره افزایش یابد.

 

۳٫ آویزان شدن :

در حال حاضر، آویزان شدن برای افزایش قد توصیه می شود. فرزندتان را تشویق کنید که به طور مرتب آویزان شوند. آویزان شدن عضلات بازو و پشت را قوی تر می کنند و یک تمرین عالی برای کمک به افزایش قد است.

 

افزایش قد در کودکان .

 

۴٫ یوگا :

قدیم یوگا شامل بسیاری از حرکات کششی و تعادل است، بنابراین برای کودکان به خصوص در کمک به رشدشان مفید است.

 

۵٫ پرش :

پریدن به کل بدن کمک می کند.  رشد عمودی در کودک را ترویج می کند.

 

۶٫ شنا :

شنا یکی دیگر از عادت های سالم است، که کمک می کند تا کودک شما فعال باشد. شنا یک ورزش برای تمام بدن است، به این معنی که تمام عضلات بدن را به کار می گیرد.

 

۷٫ پیاده روی :

پیاده روی یک ورزش شگفت انگیز است،  همچنین دارای مزایایی برای سلامت بزرگسالان است. پیاده روی باعث تقویت استخوان ها  می شود و همچنین باعث افزایش مقدار HGH، هورمون رشد، میشود.

 

۸٫ خواب :

۸ ساعت خواب خوب در شب باعث می شود تا کودک شما بلندتر و قوی تر شود. این به این دلیل است که خواب باعث آزاد شدن هورمون رشد در کودکان می شود.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

چگونه کودکی قد بلند داشته باشیم؟

مردان کوتاه‌قد شریک بهتری برای زندگی

 

منبع :parenting.firstcry.com

ارسال شده در تاریخ 14 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , کودکان | 737 بازدید

افزایش قد در کودکان / آشنایی با ۸ راه برای بالا بردن افزایش قد در کودکان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است