معرفی ویتامین هایی که باعث افزایش تعداد اسپرم می شوند .

با توجه به تعداد اسپرم و باروری یک مرد، کمیت و کیفیت مهم است . این مقدار اسپرم است که میزان باروری یک مرد را تعیین می کند. اگر یک میلی لیتر مایع منی حاوی حداقل ۲۰ میلیون سلول اسپرم باشد، یک انسان بارور خواهد شد. عوامل متعددی در ارتباط با نوسانات تعداد اسپرم وجود دارد . با این حال، ترکیب چندین ویتامین در رژیم غذایی روزانه شما می تواند باعث افزایش تعداد اسپرم شود .در این پست، شما می توانید در مورد چهار ویتامین مهم که صرفا برای افزایش تعداد اسپرم است مطالبی یاد بگیرید.

 

افزایش تعداد اسپرم

 

ویتامین ها برای افزایش تعداد اسپرم :

ویتامین سی :

ویتامین C یکی از مواد مغذی حیاتی است و باید مقدار کافی را برای پاسخگویی به نیازهای روزانه مصرف کنید. این ویتامین علاوه بر املاح آنتی اکسیدانی برای حفظ سلول ها و بافت ها ضروری است. به منظور بهبود باروری شما باید حداقل ۹۰ میلی گرم ویتامین C را به صورت روزانه مصرف کنید.

 

افزایش تعداد اسپرم

 

در سال ۲۰۰۶، یک مجله در مورد مواد مخدر منتشر شد که در آن به وضوح اعلام کرد ویتامین C باعث افزایش تولید اسپرم در بدن مرد می شود. این مطالعه با تعدادی از مردان نابارور انجام شد که ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C دو بار در روز به مدت ۲ ماه دریافت کردند. در پایان درمان، مردم بهبود در تعداد اسپرم، تحرک و سلامت را نشان داد. قبل از درمان، یک میلی لیتر اسپرم شامل ۱۴ میلیون اسپرم بود که در انتهای ماه دوم به حدود ۳۲ میلیون افزایش یافت.

 

کوآنزیم Q10 :

تولید کوآنزیم Q10،  به طور طبیعی در بدن انسان صورت می گیرد. این فرایند تولید به تدریج با سن کاهش می یابد. در سال ۲۰۰۹، یک مطالعه انجام شد که در آن اثرات CoQ10 بر عملکرد سلول های اسپرم در مردان نابارور مشاهده شد.

 

افزایش تعداد اسپرم

 

به بعضی از این مردان نابارور ۳۰۰ میلی گرم کوآنزیم Q10 داده شد و دیگران مکمل دارونما استفاده کردند. فرایند انتخاب تصادفی بود. با این حال، در پایان مطالعه،مکمل CoQ10 منجر به افزایش قابل توجهی در تراکم و کیفیت مایع منی شد. با این حال، کارشناسان معتقدند که این یافته نیاز به تحقیق بیشتر دارد و از این رو، از توصیه های رسمی دور است.

 

روی و فولات :

روی یک ماده معدنی است و تنها در موارد خاصی یافت می شود . بسیاری از متخصصان که با مکملهای غذایی مواجه هستند معتقدند که ناباروری یا کاهش تعداد اسپرم میتواند ناشی از کمبود روی باشد. به منظور حفظ سنتز مناسب و سلامت سلول های بدن شما نیاز به فولات است که فرم ویتامین B است. در سال ۲۰۰۲ یک مجله منتشر شد که نشان داد توده ها رابطه مثبت بین تولید اسپرم و مکمل فولات و روی دارند در مردان نابارور دارند.

 

افزایش تعداد اسپرم

 

این مطالعه بر چهار گروه از مردان نابارور انجام شد . سه گروه ۵ میلی گرم اسید فولیک، ۶۶ میلی گرم روی و ۵ میلی گرم روی و اسید فولیک دریافت کردند، در حالی که به گروه دیگری دارونما داده شد . ۷۴ درصد افزایش تعداد اسپرم در افراد مبتلا به ترکیبات روی و اسید فولیک مشاهده شد. به رغم چنین نتیجه ای امیدوار کننده، نویسندگان مطالعه تصمیم گرفتند قبل از تعمیم، تحقیق بیشتری انجام دهند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , مسائل جنسی | 25 بازدید

معرفی ویتامین هایی که باعث افزایش تعداد اسپرم می شوند .
5 از 100 رای

.. درباره ی یک دکتر ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه یک دکتر با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

.. ابر برچسب ها ..

آجیل برای پوست آسپرین برای بارداری آلرژی پوست احتباس آب در دوارن بارداری اختلالات جنسی استرس در قاعدگی اضافه وزن در دوران بارداری اعتیاد به دارو افتادگی پوست افتادگی پوست صورت افزایش رشد مو انواع دیابت اهمیت مشاوره جنسی در دوران بارداری اکلامپسی بارداری بارداری بارداری خارج از رحم بهداشت کودکان بیماری بیماری قلبی بیماری قلبی و عروقی بیماری پوستی بیماری چشم بیماری کبد تداخل دارویی تغذیه در بارداری جلوگیری از ریزش مو خارش پوست سر و ریزش مو خطر کمبود ویتامین ها خواص دارویی دارو داروها درد قاعدگی درمان دیابت درمان دیابت نوع دوم درمان سردرد درمان قطعی دیابت دیابت دیابت بارداری دیابت در دوران بارداری رابطه جنسی راه های کاهش درد قاعدگی رژیم غذایی ریزش مو سردرد سردرد شدید سرطان عفونت ادراری علائم بیماری دیابت علائم کمبود ویتامین عوارض دیابت معرفی دارو میگرن و سردرد ویتامین پوست پوست و مو پیشگیری از دیابت چای گیاهی رژیمی چرخه ی قاعدگی کاهش درد قاعدگی کاهش وزن

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است