معرفی ویتامین هایی که باعث افزایش تعداد اسپرم می شوند .

با توجه به تعداد اسپرم و باروری یک مرد، کمیت و کیفیت مهم است . این مقدار اسپرم است که میزان باروری یک مرد را تعیین می کند. اگر یک میلی لیتر مایع منی حاوی حداقل ۲۰ میلیون سلول اسپرم باشد، یک انسان بارور خواهد شد. عوامل متعددی در ارتباط با نوسانات تعداد اسپرم وجود دارد . با این حال، ترکیب چندین ویتامین در رژیم غذایی روزانه شما می تواند باعث افزایش تعداد اسپرم شود .در این پست، شما می توانید در مورد چهار ویتامین مهم که صرفا برای افزایش تعداد اسپرم است مطالبی یاد بگیرید.

 

افزایش تعداد اسپرم

 

ویتامین ها برای افزایش تعداد اسپرم :

ویتامین سی :

ویتامین C یکی از مواد مغذی حیاتی است و باید مقدار کافی را برای پاسخگویی به نیازهای روزانه مصرف کنید. این ویتامین علاوه بر املاح آنتی اکسیدانی برای حفظ سلول ها و بافت ها ضروری است. به منظور بهبود باروری شما باید حداقل ۹۰ میلی گرم ویتامین C را به صورت روزانه مصرف کنید.

 

افزایش تعداد اسپرم

 

در سال ۲۰۰۶، یک مجله در مورد مواد مخدر منتشر شد که در آن به وضوح اعلام کرد ویتامین C باعث افزایش تولید اسپرم در بدن مرد می شود. این مطالعه با تعدادی از مردان نابارور انجام شد که ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C دو بار در روز به مدت ۲ ماه دریافت کردند. در پایان درمان، مردم بهبود در تعداد اسپرم، تحرک و سلامت را نشان داد. قبل از درمان، یک میلی لیتر اسپرم شامل ۱۴ میلیون اسپرم بود که در انتهای ماه دوم به حدود ۳۲ میلیون افزایش یافت.

 

کوآنزیم Q10 :

تولید کوآنزیم Q10،  به طور طبیعی در بدن انسان صورت می گیرد. این فرایند تولید به تدریج با سن کاهش می یابد. در سال ۲۰۰۹، یک مطالعه انجام شد که در آن اثرات CoQ10 بر عملکرد سلول های اسپرم در مردان نابارور مشاهده شد.

 

افزایش تعداد اسپرم

 

به بعضی از این مردان نابارور ۳۰۰ میلی گرم کوآنزیم Q10 داده شد و دیگران مکمل دارونما استفاده کردند. فرایند انتخاب تصادفی بود. با این حال، در پایان مطالعه،مکمل CoQ10 منجر به افزایش قابل توجهی در تراکم و کیفیت مایع منی شد. با این حال، کارشناسان معتقدند که این یافته نیاز به تحقیق بیشتر دارد و از این رو، از توصیه های رسمی دور است.

 

روی و فولات :

روی یک ماده معدنی است و تنها در موارد خاصی یافت می شود . بسیاری از متخصصان که با مکملهای غذایی مواجه هستند معتقدند که ناباروری یا کاهش تعداد اسپرم میتواند ناشی از کمبود روی باشد. به منظور حفظ سنتز مناسب و سلامت سلول های بدن شما نیاز به فولات است که فرم ویتامین B است. در سال ۲۰۰۲ یک مجله منتشر شد که نشان داد توده ها رابطه مثبت بین تولید اسپرم و مکمل فولات و روی دارند در مردان نابارور دارند.

 

افزایش تعداد اسپرم

 

این مطالعه بر چهار گروه از مردان نابارور انجام شد . سه گروه ۵ میلی گرم اسید فولیک، ۶۶ میلی گرم روی و ۵ میلی گرم روی و اسید فولیک دریافت کردند، در حالی که به گروه دیگری دارونما داده شد . ۷۴ درصد افزایش تعداد اسپرم در افراد مبتلا به ترکیبات روی و اسید فولیک مشاهده شد. به رغم چنین نتیجه ای امیدوار کننده، نویسندگان مطالعه تصمیم گرفتند قبل از تعمیم، تحقیق بیشتری انجام دهند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 13 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , مسائل جنسی | 983 بازدید

معرفی ویتامین هایی که باعث افزایش تعداد اسپرم می شوند .
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است