اسهال / علل و عوامل اسهال همراه با درمان اسهال با خوردن او.آر.اس

اسهال به دلایل مختلف ایجاد می شود. بنابراین باید علت آن را شناخت. و درمان مناسب را انجام داد.

اما در اسهال یک مسئله بسیار مهم وجود داد. ان این است که انسان همراه با دفع مدفوع آبکی، آب و نمک بدن را از دست می دهد.

همین امر باعث می شود که  در کودکان به سرعت می تواند سبب مرگ انها شود. در بزرگترها نیزعوارض و ناراحتی های وسیعی به وجود آورد.

یک کاشف بسیار بزرگ در دنیای پزشکی، کشفی که از بسیاری کارهای بزرگ و مهم با اهمیت تر است. این بود که دانستند می توان جذب آب و نمک مورد نیاز بدن را با افزودن قند به  مایعی که آب و نمک لازم دارد، زیاد کرد. لذا پودری به نام او.آر.اس ساخته شد.

 

 اسهال

 

دلایل اصلی :

  • حساسیت غذایی
  •  آب آلوده
  • بیماری های روده

اگر کنجکاوید بدانید اسهال چه مدت طول می کشد. معمولا به فردی که به آن مبتلا شده است بستگی دارد. اگر افراد به سرعت دست به دامن درمان های خانگی شوند، ممکن است آن قدرها طول نکشد.

 

روش تهیه او.آر.اس برای بهبود اسهال :

  • یک بسته ۵/۲۷ گرمی پودر او.آر.اس
  • یک لیتر آب خنک

پودر او.آر.اس را در اب حل کنید و به هنگام اسهال پی در پی از آن بنوشید.

 

نکته:

بعد از عرق کردن بسیار، مثلا در فصل گرما هم می توانید از مایع بنوشید. تا از عوارض تعریق، مثلا بی حالی و دردهای عضلات، نجات پیدا کنید.

 

در هنگام اسهال باید حتمآ از غذای مقوی و مناسب مثل :

  • کته، ماست، گوشت آب پز، پنیر و نوشیدنی ها استفاده کنید.
  • فقط در این مدت از خوردن سبزیجات خام، حبوبات و میوه های خام به طور موقت خودداری نمایید.
  • در صورتی که فرد دچار اسهال مشکلاتی دارد که استفاده از مایعات را برایش محدود است.
  • پیش از شروع مصرف زیاد مایعات حتما باید با پزشک مشورت کند.

ارسال شده در تاریخ 13 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی | 1,095 بازدید

اسهال / علل و عوامل اسهال همراه با درمان اسهال با خوردن او.آر.اس
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است