اسانس آویشن | اسانس آویشن چه خواصی برای بدن دارد؟

آویشن یکی از گیاهان رایج برای تولید داروهای خانگی و گیاهی میباشد , اسانس آویشن که از گیاه آویشن به دست می آید نیز دارای مزایای زیادی میباشد که به معرفی این مزایا میپردازیم.

 

اسانس آویشن

اسانس آویشن چه خواصی برای بدن دارد؟

۱/ سیستم ایمنی را تقویت میکند:

اسانس آویشن دارای خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است که میتواند جهت تقویت سیستم ایمنی بدن موثر باشد. همچنین اسانس آویشن میتواند از سیستم تنفسی در برابر عفونت ها محافظت کند. شما میتوانید از اسانس آویشن به صورت موضعی استفاده کنید و یا اینکه این اسانس را با آب درون وان ترکیب کنید و درون آن بنشینید.

۲/ نقرس و آرتروز را درمان میکند:

نقرس و آرتروز باعث به وجود آمدن درد زیادی در فرد میشوند و علت آن گردش نامناسب خون و یا ایجاد سمومی مانند اسیداوریک در جریان خون میباشد.
خوشبختانه اسانس آویشن باعث افزایش ادرار میشود و از این طریق سموم را از بدن خارج میکند , همچنین اسانس آویشن دارای ترکیبی قدرتمند به نام تیمول است که میتواند حرکت مفاصل را تسریع کند و علائم آرتروز را کاهش دهد.

 

اسانس آویشن

 

۳/ سطح انرژی را افزایش میدهد:

آویشن موجب تحریک خون و افزایش قدرت متابولیک میشود که این عوامل در افزایش سطح انرژی موثر میباشند مخصوصا برای افرادی که با وجود استراحت باز هم احساس خستگی میکنند موثر میباشد و میتواند خلق و خو را بهبود بخشد.

۴/ از نفخ جلوگیری میکند:

تولید بیش از حد گاز در روده و معده باعث ناراحتی فرد میشود و گاهی اوقات سبب کناره گیری او از جمع میشود. گاز بیش از حد میتواند منجر به مشکلات قلبی , سردرد , حالت تهوع , درد معده , استفراغ و گرفتگی عضلات شود بنابراین مهم است که شما موضوع را جدی بگیرید , یکی از درمان هایی که به رفع این مشکل کمک میکند اسانس آویشن است و مانع از نفخ و افزایش گاز در بدن میشود.

اسانس آویشن
۵/ برای سلامت قلب موثر است:

امروزه افراد زیادی مبتلا به بیماری های قلبی شده اند ,  آویشن برای سلامت قلب مفید است و همچنین دارای خواص ضد اسپاسم است که باعث شل شدن رگ ها و شریان ها میشود و در نتیجه فشاری که بر قلب وارد میشود را کاهش میدهد. همچنین  میتواند از تشکیل لخته های خونی جلوگیری کند.

۶/ سلامت پوست را بهبود میبخشد:

اسانس آویشن هنگامی که به صورت موضعی استفاده شود میتواند به درمان زخم ها و به حداقل رساندن آکنه ها کمک کند.

۷/ اضطراب را کاهش میدهد:

هنگامی که شما اضطراب زیادی داشته باشید , کیفیت زندگی شما کاهش پیدا میکند. خوشبختانه آویشن میتواند استرس و اضطراب را کاهش دهد. هنگامی که دچار استرس میشوید اسانس آویشن را به صورت موضعی بر قفسه ی سینه و یا گردن خود بمالید تا اثر آن بر کاهش استرس را مشاهده کنید.

 

اسانس آویشن

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 19 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 749 بازدید

اسانس آویشن | اسانس آویشن چه خواصی برای بدن دارد؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است