از بین بردن چربی شکم/ بهترین غذاها برای از بین بردن شکم را بشناسید.

سخت ترین بخش لاغری از بین بردن چربی شکم است به خصوص اگر فرصت کافی برای این کار نداشته باشید و با عجله درحال کم کردن وزن هستید . اما این غذاها می تواند باعث از بین بردن چربی شکم شما شود.

 

روش از بین بردن چربی شکم

 

بهترین غذاها برای از بین بردن شکم :

سبزیجات غنی از فیبر و آنتی اکسیدان :

مصرف همه سبزیجات برای شما مناسب می باشد. سبزیجات دارای ویتامین، مواد معدنی، فیتو پروتئین، آنتی اکسیدان و فیبر هستند. به طور کلی کالری کمی دارند. اما بعضی از سبزیجات حاوی کربوهیدرات هستند که هضم آن برای برخی از مردم دشوار است.

گوجه فرنگی، تربچه، اسفناج، سیب زمینی شیرین (تا ۱/۲ فنجان [۱۲۵ میلی لیتر] می توانند حجم بدن و دور کمر را کم کنند.

 

میوه های دارای فروکتوز متعادل :

بعضی از میوه ها برای ما بهتر از سایر میوه ها می باشد.  بعضی میوه ها دارای نسبت گلوکز به فروکتوز متعادل هستند. که هضم آنها در دستگاه گوارش آسان تر از مواد دارای فروکتوز بیش از حد هستند.

نمونه هایی از این قبیل : موز، زغال اخته، کتان لوبیا، قره قاط ، انگور، عسل، کیوی، لیمو، لیمو، پرتقال، پاپایا ، آناناس، تمشک، میوه ستاره، توت فرنگی.

 

دانه های خاص :

مصرف  برنج قهوه ای، گندم سیاه، سبوس جو و سبوس برنج برای از بین بردن چربی شکم بسیار مناسب هستند.

 

آجیل و کره میوه ها :

آجیل ها حاوی پروتئین، چربی های غیر اشباع، فیبر رژیمی، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. ترکیبی از پروتئین، چربی و فیبر، آجیل را منبع عالی انرژی پایدار می کند. آنها همچنین منابع عالی از اسیدهای چرب غیر اشباع هستند، که هدف چربی احشایی (شکم) است. آجیل یک انتخاب عالی برای  از بین بردن چربی شکم می باشد.

مثال : بادام (به میزان ۱۰ عدد یا ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) کره خامه ای)، فندق (خامه ای تا ۱۰ عدد یا ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) کره گردویی)،  بادام زمینی، گردو

 

زنجبیل برای از بین بردن چربی شکم :

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است و حرکات عضلانی دستگاه گوارش شما را تقویت می کند. در یک مطالعه دوسوکور، ۲۴ داوطلب مصرف قرصهای زنجبیل یا پلاسبو را مصرف کردند. نتایج نشان داد که معده در میان افرادی که قرصهای زنجبیل را گرفته بودند، سریعتر تخلیه شد. که به کوچک شدن شکم کمک می کند.

 

زردچوبه:

زردچوبه،  یک آنتی اکسیدان قوی است و می تواند به مبارزه با عفونت ها و کاهش التهاب کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که کیسه صفرا را تحریک می کند تا صفرا را تولید کند که  هضم را بهبود می بخشد.

 

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 11 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , تناسب اندام | 814 بازدید

از بین بردن چربی شکم/ بهترین غذاها برای از بین بردن شکم را بشناسید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است