از بین بردن آکنه ها | راه های از بین بردن آکنه ها چیست ؟

از بین بردن آکنه ها _ بسیاری از افراد به خصوص جوانان در معرض آکنه یا جوش قرار میگیرند و به دنبال راه هایی برای از بین بردن آکنه ها میباشند که در این مجله به چند راه موثر برای درمان آکنه اشاره خواهیم کرد.

 

از بین بردن آکنه ها

 

علل شایع آکنه :

  • نوسانات هورمونی ناشی از چرخه قاعدگی
  • بارداری
  • استفاده از داروهای ضد بارداری
  • شستن نادرست صورت
  • و…

راه های از بین بردن آکنه ها چیست ؟

۱/ عسل مانوکا:

عسل مانوکا دارای آنزیم هایی میباشد که میتواند به از بین بردن آکنه ها کمک کند. برای استفاده از این روش کافیست دوبار در روز به مدت ۲۰ دقیقه , عسل مانوکا را به قسمت هایی از پوست که دچار آکنه شده است بمالید.

۲/ گلیسیرین:

گلیسیرین میتواند از خشکی پوست جلوگیری کند و پوست را مرطوب نگه دارد , همچنین گلیسیرین موجب بهبود زخم ها نیز میشود. شما میتوانید گلیسیرین رابرای از بین بردن آکنه ها , بر روی پوست بمالید.

 

از بین بردن آکنه ها

 

۳/ تخم مرغ:

سفیده تخم مرغ حاوی آنزیم هایی میباشد که میتواند به کاهش تولید سموم کمک کند و از این طریق میتواند جوش ها را از بین ببرد. سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا کف کند , سپس بر روی پوست بمالید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند.

 

۴/ آسپرین:

آسپرین بیشتر برای درمان درد شناخته شده است اما جالب است بدانید آسپرین میتواند به از بین بردن آکنه ها کمک کند. شما میتوانید آسپرین را خرد کنید و کمی آب به آن بیفزایید و سپس بر روی قسمت هایی از پوست که دچار آکنه شده است بمالید و اجازه دهید یک شب بر روی پوست بماند , صبح روز بعد صورتتان را بشوئید.

 

از بین بردن آکنه ها

 

۵/ روغن درخت چای:

در سال های اخیر بیشتر افراد شروع به استفاده ار روغن درخت چای برای از بین بردن آکنه ها کرده اند. روغن درخت چای میتواند باکتری های موجود در پوست را از بین ببرد و به درمان آکنه ها کمک کند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 29 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع پوست و مو , درمان | 739 بازدید

از بین بردن آکنه ها | راه های از بین بردن آکنه ها چیست ؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است