آلرژی فصلی / ۱۰ درمان طبیعی برای علائم آلرژی فصلی

آلرژی فصلی زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی یک ماده را در هوا شناسایی می کند که بی ضرر و خطرناک است. با واکنش به این ماده برخی از هیستامین ها و سایر مواد شیمیایی را به جریان خون آزاد میکند . این مواد شیمیایی باعث ایجاد علائم واکنش های آلرژیک می شود. برخی از آلرژن های معمول آلرژی فصلی ممکن است از فصلی به فصل دیگر متفاوت  باشد.

 

آلرژی فصلی .

نشانه های  آلرژی فصلی :

  • عطسه
  • اشک و خارش چشم
  • خارش سینوس، گلو و یا کانال گوش
  • گوش ها مسدود شده اند
  • ابریزش بینی
  • سردرد
  • تنگی نفس؛
  •  عفونت
  • بی خوابی

 

 ۱۲ درمان طبیعی طبیعی برای نشانه های آلرژی فصلی :

۱/  از سیستم های تهویه مطبوع برای سرد کردن خانه خود در طول تابستان استفاده کنید.

۲/  قارچ ها بسیار مغذی و خوشمزه هستند، بنابراین برای درمان یا پیشگیری از آلرژی های فصلی آنها را از رژیم غذایی خود اضافه کنید.

۳/  اسپیرولینا در معالجه علائم آلرژی فصلی مفید است. مصرف اسپیرولینا برای بهبود علائم شامل عطسه، تخلیه بینی، احتقان بینی و خارش تایید شده است.

۴/ روغن ماهی باعث تقویت رشد مغز، محافظت از سلامت قلب و عروق، مبارزه با سرطان، افسردگی، اختلالات روده و آرتریت می شود و همچنین بسیاری از بیماری های دیگر، به ویژه آلرژی های فصلی را مهار می کند.

۵/ بدن شما نمی تواند ویتامین C خود را تولید کند، بنابراین شما باید آن را از طریق رژیم غذایی روزانه خود دریافت کنید. برخی از منابع طبیعی ویتامین C عبارتند از انواع توت ها، میوه های مرکبات و سبزیجات برگ سبز.

۶/ مقدار مناسب ویتامین D3 می تواند به شما در جلوگیری از بسیاری از بیماری ها، از جمله سرماخوردگی و سرطان کمک کند. ویتامین D3 به عنوان یکی از گیاهان شناخته شده است که از سیستم ایمنی بدن محافظت می کند و همچنین نقش مهمی در درمان آلرژی های فصلی دارد. بنابراین، لازم است که شما مکمل های ویتامین D3 را مصرف کنید.

۷/ یکی دیگر از این داروهای خانگی برای آلرژی فصلی، روی است. روی برای حفظ سلامت بدن ضروری است.

۸/ سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی است که سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند. این واقعا چیزی است که بیمار مبتلا به  آلرژی فصلی به آن نیاز دارد.

۹/  عسل را روزانه مصرف کنید تا علائم آلرژی فصلی خود را از بین ببرد.

۱۰/ ۸ تا ۱۰ لیتر آب را در روز بنوشید.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

آلرژی شدید / تشخیص و درمان آلرژی شدید را در اینجا بخوانید.

قرمزی چشم / درمان های طبیعی خانگی موثر برای رفع قرمزی چشم

ارسال شده در تاریخ 6 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 816 بازدید

آلرژی فصلی / ۱۰ درمان طبیعی برای علائم آلرژی فصلی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است