آشنایی با راه های افزایش میل جنسی در زنان که باید بدانید

راه های افزایش میل جنسی چیست؟

کاهش میل جنسی موجب ناراحتی اشخاص و مشکلاتی در کیفیت زندگی آنها میشود. در صورتی که برای افزایش میل جنسی به پزشک مراجعه کنید , پزشک شما ممکن است علاوه بر پرسش هایی در رابطه با سابقه پزشکی تان , بررسی هایی بر روی شما انجام دهد به عنوان نمونه لگن شما را مورد بررسی قرار میدهد و تغییرات جسمی که باعث کاهش میل جنسی شده است را ارزیابی میکند مانند نازک شدن بافت های دستگاه تناسلی , خشکی واژن ‌و یا نقاط تحریک کننده تان را ارزیابی میکند.

همچنین پزشک ممکن است از شما بخواهد تا آزمایش خون انجام دهید تا سطح هورمون های شما را بررسی کند و و بتواند مشکلات تیروئید را تشخیص دهد.

 

افزایش میل جنسی

 

راه های زیادی برای افزایش میل جنسی زنان وجود دارد .

آموزش جنسی , مشاوره و بعضی اوقات داروها و هورمون درمانی ممکن است توصیه شوند.

آموزش و مشاوره جنسی:

صحبت کردن با مشاور متخصص یکی از راه های افزایش میل جنسی میباشد زیرا او میتواند تکنیک هایی را برای افزایش میل جنسی به شما پیشنهاد دهد.

داروها:

پزشک از شما میخواهد داروهایی که اخیرا مصرف کرده اید را مرور کنید تا ببیند آیا به علت مصرف این داروها میل جنسی شما کاهش یافته است یا خیر؟

به عنوان مثال برخی داروها مانند داروهای ضدافسردگی مانند پاروکستین و فلوکستین ممکن است باعث کاهش میل جنسی شوند. در کنار مشاوره , پزشک ممکن است داروهایی برای افزایش میل جنسی تجویز کند بهتر است بدانید هر چند این داروها میل جنسی شما را افزایش میدهند اما احتمال دارد عوارضی جانبی مانند سرگیجه , حالت تهوع و خستگی را به همراه داشته باشند.

افزایش میل جنسی

هورمون درمانی:

خشکی یا کوچک شدن واژن (آتروفی واژن) ممکن است به نوبه خود میل جنسی شما را کاهش دهد. استروژن میتواند به کاهش علائم آتروفی واژن کمک کند. استروژن در فرم های گوناگونی موجود است از جمله: قرص ها , اسپری ها و ژل ها. شما میتوانید در رابطه با خطرات و مزایای هر کدام از این فرم ها با پزشک مشورت کنید.

همچنین هورمون های مردانه مانند تستوسترون نقش مهمی در عملکرد جنسی زنان دارند اما دقت داشته باشید که مصرف آن باعث آکنه , اضافه وزن و تغییرات رفتاری میشود.

شما میتوانید با تغییراتی در سبک زندگی , میل جنسی خود را افزایش دهید.

در ادامه به برخی از تغییرات مثبت برای افزایش میل جنسی خواهیم پرداخت:

ورزش کنید:

تمرینات هوازی منظم میتوانند علاوه بر افزایش سلامت روان , میل جنسی را افزایش دهند به همین دلیل توصیه میشود ساعاتی از روز را به ورزش کردن اختصاص دهید.

 

استرس را مدیریت کنید:

راهی برای مقابله با استرس ناشی از مسائل اقتصادی , اجتماعی و … پیدا کنید تا استرس را بتوانید مدیریت کنید. کاهش استرس نقش بسزایی بر افزایش میل جنسی دارد.

 

افزایش میل جنسی

 

با شریک خود ارتباط برقرار کنید:

با شریک جنسی خود ارتباطی صادقانه برقرار کنید . زوج هایی که با یکدیگر رابطه احساسی قوی دارند کمتر با کاهش میل جنسی روبه رو میشوند.

 

عادت های اشتباه را ترک کنید:

سیگار کشیدن و مصرف موادمخدر یا نوشیدن الکل میتواند باعث کاهش میل جنسی شود و یکی از موثرترین روش ها برای افزایش میل جنسی کنار گذاشتن این عادت های اشتباه میباشد.

 

روی ذهن خود کار کنید:

افکار جنسی خود را تغییر دهید. برخی افراد هنگام رابطه جنسی با شریک خود احساس گناه میکنند که این امر نقش زیادی بر کاهش میل جنسی آنها دارد.

 

از روان کننده ها استفاده کنید:

در صورت استفاده از روان کننده ها اصطحکاک و تحریک کاهش می یابد که یکی از عوامل موثر بر افزایش میل جنسی محسوب میشود. شما میتوانید روان کننده ها را از داروخانه خریداری کنید.

 

به اندازه کافی بخوابید:

هنگامی که نیاز به خواب دارید و خسته هستید میل جنسی کاهش می یابد به همین دلیل توصیه میشود ساعات خواب خود را تنظیم کنید.

 

افزایش میل جنسی

 

طب سوزنی را انجام دهید:

طب سوزنی تمرین باستانی چینی میباشد که توصیه میشود افرادی که با کاهش میل جنسی روبه رو شده اند طب سوزنی انجام دهند.

 

منبع:
mayoclinic.org

ارسال شده در تاریخ 22 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , مسائل جنسی | 875 بازدید

آشنایی با راه های افزایش میل جنسی در زنان که باید بدانید
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است