آشنایی با انواع عفونت واژن همراه با معرفی درمان عفونت

سوزش، خارش و بوی ناخوشایندی فقط بعضی از نشانه های رایج انواع عفونت واژن است. اما درمان بستگی به شرایط دارد، بنابراین مهم است بدانیم کدام نوع عفونت واژن در شما وجود دارد.

عفونت واژن یا واژینیت بسیار رایج است – به طوری که اکثر زنان عفونت واژن یا التهاب را در طول عمر خود تجربه می کنند.

دکتر مور می گوید برخی از زنان به دلایلی که به طور کامل آشکار نیست، بیشتر مستعد ابتلا به عفونت واژن نسبت به دیگران هستند.

 

انواع عفونت واژن

 

چه چیزی مانع توازن طبیعی واژن می شود؟

 • دوش
  سطح هورمون تغییر کند
  آنتی بیوتیک ها
  مقاربت واژینال
  بارداری و تغذیه با شیر مادر
  انواع رایج عفونت واژن

 

عفونت مخمر:

شایع ترین نوع واژینیت، یک عفونت مخمر توسط یکی از گونه های بسیاری از قارچ شناخته شده به نام کاندیدا است. کاندیدا به طور طبیعی در بدن شما به مقدار کمی، از جمله در مهبل (واژن) زندگی می کند و معمولا باعث آسیب نمی شود.

با این حال، کاندیدا در یک محیط گرم، مرطوب، بی هوازی رشد می کند و در این شرایط می تواند تعداد زیادی رشد کند و باعث انواع عفونت واژن شود. دکتر Krause می گوید: “گونه های بسیاری از مخمر یا کاندیدا وجود دارد – کاندیدا آلبیکنس شایعترین نوع است.”

نشانه های عفونت مخمری واژن شامل ضایعه ضخیم و سفید است که بعضی از زنان به شکل مشابه پنیر توصیف می کنند.عفونت های مخمر همچنین می توانند خارش واژن و قرمزی ولو (لب های ناحیه تناسلی خارجی) و واژن را ایجاد کنند.

 

انواع عفونت واژن

 

با واژینوز باکتریایی، یک خانم ممکن است یک تخلیه ضخیم یا سفید داشته باشد یا یک لغزنده و واضح باشد. این به احتمال زیاد خارش یا سوزش نیست. بوی ماهی ممکن است قابل توجه باشد، به ویژه در هنگام مقاربت.

تریکوموناس . Krause می گوید:”از سه عفونت واژن واضح، واژنیت تریکوموناس تنها عفونت واگیردار جنسی است.”معمولا “trich” نامیده می شود و توسط یک انگل تک سلولی، trichomonas vaginalis ایجاد می شود و از طریق مقاربت از طرف شریک جنسی منتقل می شود.

علائم واژینیت تریکوموناس شبیه به سایر عفونت های واژن است: سوزش ، قرمزی و تورم ولو، با یک تخلیه واژن زرد یا خاکستری یا سبز، احتمالا با بوی ماهی. بعضی از زنان نیز درد در هنگام ادرار کردن را تجربه می کنند.

 

انواع عفونت واژن

 

درمان انواع عفونت واژن :

همه این عفونت ها می توانند درمان شوند، اما مهم است که بدانید که کدام عفونت را دارید تا دارو درست تجویز شود.

 

 

منبع: www.everydayhealth.com

ارسال شده در تاریخ 14 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , زنان و زایمان | 696 بازدید

آشنایی با انواع عفونت واژن همراه با معرفی درمان عفونت
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است