روش های جوان ماندن ؛ با رعایت این نکات پیری را به تعویق بیاندازید

می گویند پیری اجتناب ناپذیر است، اما چرا آن را تا آخرین لحظه ممکن به تاخیر نیندازید؟ ما در این جا چندین راهنمایی تست شده برای روش های جوان ماندن را قرار داده ایم:

برای جوان ماندن در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

همیشه کرم های ضد آفتاب با حداقل spf 30 استفاده کنید، و مطمئن شوید که طیف گسترده ای را پوشش می دهد(اشعه های UVA و UVB را مسدود می کند). مهم نیست که روز ابری یا آفتابی باشد- اشعه های UV همیشه وجود دارند. و به یاد داشته باشید هر چند ساعت آن را تجدید کنید تا محافظت آن از پوست شما ادامه داشته باشد.

آسیب های ناشی از نور UVA و نور UVB فرابنفش به حدود ۹۰% از نشانه های پیری مرتبط است. اشعه های ماوراء بنفش الاستین را تخریب می کنند، بافتی که به پوست انعطاف پذیری می دهد و منجر به یک ظاهر خسته و پریشان می شود، و هم چنین منجر به ایجاد پوستی ناهموار، چین و چروک و لکه های سنی می شود.این آسیب ممکن است برای سال ها نمایان نشوند، بنابراین پیش گیری زود هنگام بسیار مهم است.

رعایت یک رژیم غذایی گیاهی غنی

جوان و سالم ماندن زمانی که شما یک رژیم غذایی سالم سرشار از میوه جات و سبزیجات همراه با پروتئین های بدون چربی و غلات سبوس دار می خورید آسان تر است. این غذا ها حاوی مواد  مغذی کلیدی هستند که به پیری سالم در داخل و خارج بدن کمک می کنند. میوه ها و سبزیجات هم چنین باعث افزایش جذب مواد مغذی مهمی می شود که به دفاع در برابر رادیکال های آزاد مضر کمک می کند.

روش های جوان ماندن

مقدار زیادی آب بنوشید.

آیا می خواهید به طور طبیعی جوان تر به نظر برسید؟ هر روز ۶ الی ۸ لیوان آب تصفیه شده بنوشید تا پوست را نرم و لطیف نگه دارد و سلامت مطلوب را حفظ کند.

از روش های جوان ماندن می توان به نوشیدن آب ااره کرد. از دست دادن آب بدن باعث خشک شدن و چروک شدن پوست می شود. هیدراته کردن مناسب بافت ها را تامین می کند و سلول های پوستی دوباره به بدن باز می گردند و اجازه می دهند پوست جوان تر و سالم تر به نظر برسد.

روش های جوان ماندن

روش های جوان ماندن

فعالیت فیزیکی خود را افزایش دهید.

اطمینان حاصل کنید که در طول روز فعالیت می کنید- تحقیقات نشان می دهند که تمرینات قوی، به ویژه تمرینات قدرتی با شدت بالا، می تواند در حدود یک دهه در یک سطح سلولی پیری را کند نماید. ورزش هم چنین جریان خون را افزایش می دهد، اکسیژن و مواد مغذی را به سلول های در حال کار در بدن و هم چنین پوست می رساند و یک ظاهر جوان تر را بسازد.

ورزش هم چنین به حفظ توده عضلانی و قدرت، حفظ حجم مغز بیش تر در مناطقی که کنترل محرک و هماهنگی را تحت تاثیر قرار می دهند، کاهش گرفتگی های مرتبط با یائستگی، بهبود حافظه و اضافه شدن نزدیک به ۵ سال مرتبط است.

 

پروتئین زیاد دریافت نمایید

بدن شما نیاز به یک منبع قابل دسترس پروتئین برای تولید کلاژن و الاستین دارد. یکی از روش های جوان ماندن داشتن برنامه غذایی حاوی پروتئن است. نیازی نیست که تغذیه شما مانند یک بدن ساز باشد. فقط هدف را بر خوردن مقدار کمی از پروتئین با کیفیت بالا در هر وعده غذایی، مانند ماست یونانی ساده بدون چربی برای صبحانه، نخود یا لوبیا در هنگام ناهار و مرغ و ماهی بدون چربی در هنگام شام قرار دهید.

 

از خواب خود نزنید.

یکی از روش های جوان ماندن خواب کافی است .این یک شعار ساده نیست . حتی علم نیز نشان می دهد که شما کمتر جذاب، کمتر سالم و حتی غم انگیز تر به نظر می رسید زمانی که از خواب محروم باشید. خواب بیش تر به معنی جوان ماندن است.

مطالعات نشان داده که برای مردان و زنان، خواب ۶ ساعت و یا کم تر باعث کاهش تلومرها می شود و سن شما حدود ۹ سال بیش تر از سن واقعی شما به نظر می رسد و دریافت نکردن خواب کافی باعث تضعیف بافت مغزی می شود و بر یادگیری و حافظه اثر می گذارد.

 

منبع: vitamedica

ارسال شده در تاریخ 9 فوریه 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان , زیبایی , سلامتی | 863 بازدید

روش های جوان ماندن ؛ با رعایت این نکات پیری را به تعویق بیاندازید
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است