با انجام این کار ها به روند افزایش قد سرعت بیشتری دهید .

شاید شما حس کنید که دوستانتان رشد چشمگیری داشته اند و شما از این قافله عقب مانده اید. و یا شاید سایر اعضای خانوادتان قد بلند هستند ولی شما قد کوتاهتری نسبت به آن ها دارید. قد علاوه بر ژن به عوامل مختلفی در نوجوانی مانند رژیم غذایی و یا میزان فعالیت های بدنی شخص نیز بستگی دارد. در این نوشتار شما را با چند راهکار ساده برای افزایش قد به طور طبیعی آشنا خواهیم کرد.

 

رعایت رژیم غذایی متعادل :

نه تنها افرادی که دارای اضافه وزن هستند ، کوتاهتر به نظر می آیند بلکه داشتن  رژیم غذایی مناسب می تواند به افزایش قد شما کمک کند. در نظر گرفتن نکات زیر در رژیم غذایی به افزایش رشد شما کمک شایانی خواهد کرد :

– دریافت مقدار کافی از پروتئین بدون چربی مانند گوشت مرغ ، ماهی ، سویا و لبنیات

– دوری از کربوهیدرات های ساده مثل پیتزا ، کیک و نوشابه

– جای دادن کلسیم در برنامه غذایی مانند اسفناج و لبنیات

– مصرف به اندازه روی که در تخم مرغ ، تخم کدو  و بادام زمینی نیز یافت می شود.

– دریافت ویتامین D از طریق در معرض نور خورشید بودن به مدت ۱۵ دقیقه در روز و یا خوردن ماهی و قارچ

 

با انجام این کار ها به روند افزایش قد سرعت بیشتری دهید

 

ورزش

فعالیت های ورزشی در دوران نوجوانی تاثیر به سزایی در سلامت و رشد نوجوانان دارد .تمرینات ورزشی کششی خصوصا در سنین رشد به افزایش قد شما کمک خواهد کرد.

در این جا به نکات مهم در این رابطه اشاره خواهیم کرد :

– ورزش های منظم روزانه به مدت ۳۰ دقیقه می تواند به سلامت شما و هم چنین افزایش قد در دراز مدت منجر شود .

– پیوستن به باشگاه های ورزشی : در صورتی که شما عضو باشگاه شوید موظف می شوید که در روز های معین به باشگاه مراجعه کرده و برنامه ورزشی منظمی را دنبال کنید.

– پیوستن به تیم های ورزشی : ورزش های گروهی می تواند انگیزه ی قوی برای فعالیت های ورزشی را در شما ایجاد کند .

– پیاده روی منظم و روزانه : در صورتی که زمان کافی برای انجام فعالیت های ورزشی ندارید می توانید هنگام فعالیت های روزمره خود مثل سرکار رفتن و یا به مدرسه رفتن به جای استفاده از وسایل نقلیه ، پیاده روی کنید . حتی می توانید در طی روز حرکات کششی ساده را در منزل انجام دهید .

با انجام این کار ها به روند افزایش قد سرعت بیشتری دهید

خواب متعادل

خواب کافی داشته باشید . خواب یکی از مهم ترین ارکان سلامتی می باشد بنابراین باید در میزان آن دقت کافی را داشته باشید.

هرشب به میزان کافی بخوابید. زمانی که شما در خواب هستید بدنتان رشد می کند.

در صورتی که هنوز باردار نشده اید و یا زیر ۱۸ سال دارید باید ۹ الی ۱۱ ساعت در طی ۲۴ ساعت بخوابید.

هورمون های رشد انسان به طور طبیعی رشد می کنند . اما زمانی که در خواب عمیق باشید این هورمون ها بیشتر ترشح می شوند.

با انجام این کار ها به روند افزایش قد سرعت بیشتری دهید

جلوگیری از رفتارهای نامناسب

از کارهایی که رشد شما را متوقف می کنند ، اجتناب کنید . در صورتی که قادر به افزایش قد خود نمی باشید ، از کاهش قد خود جلوگیری نمایید . برخی فعالیت ها بر استخوان های شما تاثیر خواهند گذاشت و ادامه ی این روند به کاهش قد شما نیز منجر خواهد شد . این کار ها عبارتند از :

– کافئین کمتر مصرف کنید زیرا ممکن است شما را دچار کم خوابی و یا بی خوابی کند.

– مصرف دخانیات ممنوع : طبق نتایج تحقیقات مشخص شده است که افراد غیرسیگاری دارای قد بلندتری نسبت به افراد سیگاری هستند.

 

منبع : wikihow

ارسال شده در تاریخ 11 فوریه 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع زیبایی , سلامتی | 1,540 بازدید

با انجام این کار ها به روند افزایش قد سرعت بیشتری دهید .
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است