خواص قهوه سبز ؛ مزایای شگفت انگیز قهوه سبز برای کاهش وزن، پوست، مو و سلامتی

قهوه سبز همان دانه های قهوه هستند که هنوز فرآوری نشده اند . در طی فرآوری آنتی اکسیدان های طبیعی دانه های قهوه از بین می روند . به همین سبب قهوه سبز نسبت به قهوه فرآوری شده دارای برتری می باشد و برای سلامت بدن ما بسیار مفید هستند . در ادامه با خواص قهوه سبز آشنا خواهیم شد

 

خواص قهوه سبز

غنی از آنتی اکسیدان ها :

دانه های قهوه ی سبز غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که باعث کاهش اثرات مضر رادیکال های آزاد در بدن و مراقبت از سلامت کلی ما می شود. تعدادی از مطالعات تایید کرده اند که دانه های قهوه سبز خام و فرآوری نشده دارای کلروژنیک اسید (CGA)  ۱۰۰٪ خالص هستند که اساسا اسید کافئیک دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی می باشد . این آنتی اکسیدان ها می توانند سطح گلوکز را در جریان خون ما بررسی و مانع از بین رفتن سلول های پوستی شوند .

 

افزایش متابولیسم و چربی سوزی :

اسید کلروژنیک موجود در دانه های قهوه سبز همچنین به عنوان تقویت کننده متابولیسم شناخته شده است .

قهوه سبز میزان متابولیسم پایه (BMR) بدن ما را تا حد زیادی افزایش می دهد که موجب به حداقل رساندن انتشار بیش از حد گلوکز از کبد به خون می شود . به علت عدم وجود گلوکز، بدن ما شروع به سوزاندن سلول های چربی ذخیره شده می کند تا بتواند قند خون خود را تامین کند . بنابراین ؛ دانه های قهوه سبز خالص قابلیت سوزاندن چربی را افزایش می دهد و در نهایت به ما کمک می کند تا چربی بیش از حد را از بین برده و به وزن ایده آل خود برسیم .

 

سرکوب اشتها :

اگر شما از گرسنگی مکرر رنج می برید، دانه های قهوه سبز می تواند بسیار به شما کمک کند زیرا یکی از خواص قهوه سبز همین موضوع می باشد . به عنوان یک مهارکننده قوی و موثر اشتها می تواند میل ما را برای غذا کنترل کند و ما را از پرخوری دور نگه دارد .

بنابراین بدن ما شروع به سوزاندن ذخایر چربی می کند و از اضافه وزن خلاص می شود .

درمان دیابت :

این دانه ی سبز نیز قادر به درمان دیابت نوع ۲ با موفقیت می باشد . عصاره آن به عنوان ماده ای که اولا سطح بالای قند را در جریان خون ما پایین می آورد . دوما به کم کردن وزن سرعت بیشتری می دهد ، شناخته شده است . هر دو مورد برای درمان دیابت نوع ۲ ضروری هستند.

سطح کلسترول بد خون را کاهش می دهد :

سطح کلسترول بد خون ما با دانه های قهوه سبز قابل کنترل است . لیپوپروتئین با چگالی بالا (LDL) ، همچنین به عنوان کلسترول بد شناخته می شود، عامل اصلی دامن زدن به اختلالات قلبی عروقی، از جمله قلب می شود . مطالعات نشان داده اند که می توان از آن با مصرف عصاره دانه قهوه سبز به طور منظم جلوگیری کرد.

حذف مواد مضر برای مو :

از جمله خواص قهوه سبز می توان به حفاظت از موها نام برد . آنتی اکسیدانی های موجود دانه های قهوه سبز برای موهای ما مفید است. علاوه بر آن که به ما کمک می کند تا در برابر مواد مخرب و مضر برای موها مبارزه کنیم بلکه در داشتن موهایی قوی، سالم و زیبا نقش مهمی را ایفا می کند . عصاره این دانه می تواند رشد و همچنین ضخامت موها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

پوست را مرطوب می کند:

به غیر از آنتی اکسیدان ها ، دانه های قهوه ی سبز همچنین منبع غنی از اسیدهای چرب و موادی از جمله اسید آرایید، اسید لینولئیک و اسید اولئیک می باشند که پوست ما را تغذیه کرده و مرطوب می کند تا سبب توقف خستگی، تغییر رنگ و سایر آسیب های شدید شود.

در نتیجه، ما می توانیم از پوست خشن و آکنه رهایی یابیم.

سیستم ایمنی را تقویت می کند :

این دانه های قهوه در افزایش سیستم ایمنی بدن بسیار موثر می باشند . با توجه به افزایش شدید رادیکال های آزاد، می توانند به ما در از بین بردن تمام انواع عوارض سمی و مضر کمک کنند.

افزایش سطح انرژی :

از دیگر خواص قهوه سبز می توان به افزایش انرژی اشاره کرد .

با توجه به مقدار بالای کافئین، دانه های قهوه سبز می توانند به عنوان تقویت کننده ی عالی انرژی استفاده شوند. آنها می توانند سطح انرژی ما را بالا ببرند و ما را در تمام طول روز فعال نگه دارند .

منبع : stylecraze

ارسال شده در تاریخ 19 فوریه 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع تغذیه , زیبایی , سلامتی | 1,730 بازدید

خواص قهوه سبز ؛ مزایای شگفت انگیز قهوه سبز برای کاهش وزن، پوست، مو و سلامتی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است