افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژی زا

همه ی افراد ممکن است به سبب نداشتن خواب کافی و یا عوامل دیگر در طی روز با کاهش سطح انرژی و خستگی مواجه شوند . در این شرایط بسیاری از افراد به سراغ نوشیدنی های انرژی زا می روند . اما بسیاری از خوراکی های انرژی زا و سالم در دسترس همگان قرار دارد که در این نشوتار به شما عزیزان و همراهان سایت یک دکتر معرفی خواهیم کرد.

خوراکی های انرژی زا

به طور کلی همه ی خوراکی ها به شما انرژی می دهند اما میزان انرژی آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. برخی از خوراکی های انرژی زا میزان مورد نیاز شما را در طی روز تامین خواهند کرد .

 

دانه ی عدس

عدس در دسته ی خوراکی هایی قرار گرفته است که میزان انرژی را بلادرنگ بالا می برد . مقدار بالای فیبر آن باعث افزایش سطح قند خون می شود و سطح انرژی شما را در تمام طول روز بالا نگه می دارد.

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژِی زا

ماهی تن

با وجود آن که بوی ماهی تن برای برخی از افراد خوشایند نمی باشد ، اما خوردن این ماهی در وعده ی ناهار می تواند انرژی شما را افزایش دهد . دریافت میزان کافی از پروتئین و ویتامین B موجود در ماه تن می تواند منبع مناسبی برای دریافت انرژی باشد . هم چنین ماهی تن برای کاهش وزن گزینه ی بسیار مناسبی می باشد .

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژِی زا

لوبیا قرمز

لوبیا قرمز نه تنها سبب احساس سیری و انرژی داشتن را به شما می دهد بلکه سبب جلوگیری از احساس ضعف و کسالت در میانه ی روز می شود . پروتئین موجود در دانه ی لوبیا قرمز سبب حفظ تعادل قند خون می شود . هم چنین لوبیا قرمز سرشار از کربوهیدرات های پیچیده می باشد . این ماده انرژی مورد نیاز مغز و بدن را فراهم م کند .

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژِی زا

تخم مرغ 

تخم مرغ بهترین گزینه ی انتخابی برای وعده ی صبحانه به شمار می رود . علت آن وجود پروتئین بالا و  اسید های طبیعی چرب سالم و مورد نیاز برای سلامت قلب در این ماده ی غذایی می باشد. مصرف تخم مرغ در وعده ی صبحانه و در ابتدای روز به حفظ میزان انرژی در طی تمام روز کمک می کند.

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژِی زا

چای سبز 

اگر در طی روز قهوه و چای زیاد می نوشید ، چای سبز یکی از مناسب ترین انتخاب ها می باشد . چای سبز همانند قهوه حاوی کافئین می باشد . علاوه بر آن ترکیبی به نام تیمین در آن یافت می شود که سبب افزایش تمرکز و جلوگیری از عصبانی شدن می شود .

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژِی زا

ماست 

ماست منبعی عالی برای تامین پروتئین و انرژی اولیه و لازم مغز می باشد . برای دریافت نتیجه بهتر و انرژی بیشتر بهتر است ماست را با آجیل هایی مثل گردو و میوه ها ترکیب کنید .

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژِی زا

سیب

میوه ی سیب سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشد . همچنین سیب حاوی کربوهیدرات های ساده می باشد که منجر به افزایش بلافاصله انرژی می شود .

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژِی زا

شکلات تلخ

محققین به این نتیجه رسیده اند که مصرف شکلات تلخ می تواند محرکی برای انرژی باشد . البته باید توجه داشته باشید که شکلات تلخ باید حداقل ۷۰ درصد کاکائو داشته باشد .

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژِی زا

آب 

تحقیقات نشان داده است زمانی که بدن با کمبود آب مواجه می شود احساس خستگی و گرسنگی بعه فرد دست می دهد . بنابراین این بار که احساس گرسنگی و یا خستگی کردید یک لیوان آب بنوشید .

یک دکتر

منبع : eatthis

ارسال شده در تاریخ 21 مارس 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع تغذیه , سلامتی | 978 بازدید

افزایش میزان انرژِی در طی روز با مصرف خوراکی های انرژی زا
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است