لاغری و تناسب اندام

جلوگیری از افزایش وزن / راهی که به شما برای جلوگیری از افزایش وزن کمک میکند.

اگر شما در حال حاضر در محدوده وزن سالم هستید. یک قدم جلوتر از بقیه هستید. برای جلوگیری از افزایش وزن و حفظ وزن سالم،باید برنامه ریزی داشته باشید. یا شاید شما اضافه وزن دارید اما هنوز آماده نیست تا وزن کم کنید. اگر این مورد باشد، جلوگیری از افزایش وزن برای شما یک هدف ارزشمند است.

وقتی  سن افراد بالا می رود. ترکیب بدن آنها به تدریج تغییر می کند و نسبت عضله کاهش یافته و نسبت چربی افزایش می یابد. علاوه بر این، بعضی از افراد از لحاظ فیزیکی فعال‌تر می‌شوند و خطر افزایش وزن را کاهش می‌دهند.

خبر خوب این است که با انتخاب یک شیوه زندگی که شامل عادات غذا خوردن خوب و فعالیت بدنی روزانه می شود، می توان از افزایش وزن جلوگیری کرد. با جلوگیری از افزایش وزن، از بسیاری از بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع 2، فشار خون بالا، استئو آرتریت و برخی از انواع سرطان جلوگیری می کنید.

انتخاب برنامه غذایی مناسب برای جلوگیری از افزایش وزن

هدف این است که عادت به انتخاب غذاهای مغذی و سالم داشته باشید.  اگر هدف شما جلوگیری از افزایش وزن باشد، شما باید غذاهایی را انتخاب کنید که کالری مناسب را برای حفظ وزن شما فراهم کند. این امر بستگی به عوامل زیادی از قبیل قد، وزن، سن، جنس و سطح فعالیت فرد دارد.

علاوه بر یک برنامه غذای سالم، یک شیوه زندگی فعال، به شما در حفظ وزن کمک می کند. با انجام  فعاليت فيزيکی بيشتر در روز، مقدار کالری مورد نياز بدن افزايش می یابد. اگرچه فعالیت بدنی جزء جدایی ناپذیر از مدیریت وزن است، فعالیت بدنی منظم می تواند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن را کاهش دهد و می تواند بدن شما را سالم و قوی نگه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا