پوست و موزیبایی

راه های استفاده از مکعب های یخ برای پوست شگفت انگیز

استفاده از مکعب های یخ برای پوست شگفت آور است که در استفاده از مراقبت های زیبایی بسیار کاربرد دارد،

 

یخ برای پوست

 

فواید یخ برای پوست : 

مکعب های یخ منافذ پوست را کاهش میدهد. یخ برای پوست منافع زیادی دارد، اما باید به یاد داشته باشید که یخ را مستقیما بر روی پوست قرار ندهید زیرا ممکن است به مویرگها آسیب برساند. مکعب های یخ را در یک پارچه تمیز بپیچید و سپس آن را به آرامی برای چند ثانیه در یک نقطه بمالید. این کار باید بعد از تمیز کردن پوست انجام شود. این کار می تواند پوست را تازه کند و حتی باعث درخشش پوست شود.

 

برای ایجاد پایه خود در فصل گرم و مرطوب، ابتدا پوست را تمیز کنید و سپس با استفاده از پنبه پنبه تونر رطوبت را اعمال کنید. بعد از چند دقیقه، یک مکعب یخ را در یک پارچه تمیز قرار دهید و آن را به مدت چند ثانیه بر یک پوست بمالید. این کمک می کند تا منافذ را ببندید.

 

یخ برای پوست

یخ برای رفع آکنه :

یخ همچنین برای رفع آکنه مفید است. اگر پوستتان قرمز و ملتهب به نظر می رسند، یخ به رفع این وضعیت کمک می کند.

 

استفاده از یخ برای رفع تورم :

اگر هر گونه آسیب با تورم در پوست وجود داشته باشد، یک بسته یخ التهاب و درد را کاهش می دهد. همان اصل را می توان برای کاهش چشم های پف کرده استفاده کرد. مجددا یك مکعب یخ را در یک پارچه تمیز قرار دهید و برای مدت چند ثانیه در زیر چشمها قرار دهید.

پوست زیر چشم بسیار نازک است و اگر شما یخ را برای دوره های طولانی تر بگذارید، ممکن است مویرگ ها شکسته شوند.

 

 

یخ برای پوست

 

پاک کننده طبیعی پوست :

یخ برای پوست به عنوان پاک کننده طبیعی عمل می کند .مکعبهای یخ  را روی صورت خود بگذارید و آنها را به مدت 20 دقیقه بپوشانید و سپس آنها را بشویید. این کار اگر دو بار در روز استفاده شود به عنوان یک تمیزکننده و تونر عالی عمل میکند. اگر پوست خشک دارید، دو تا سه بادام رنده شده را به یخ اضافه کنید  برای پوست شما مفید است.

 

رفع چربی پوست :

برای پوست های چرب،  آب لیمو را به مکعب یخ اضافه کنید. سپس از آی یخ برای پوست استفاده کنید زیرا به کنترل عرق و رفع چربی بیش از حد کمک می کند.

 

یخ برای پوست

 

درمان آفتاب سوختگی :

اگر پوست شما دچار آفتاب سوختگی شده باشد، می توانید از مکعب های یخی آلوئه ورا استفاده کنید تا پوست شما را درمان و تغذیه کند. شما می توانید روغن یاسمن را اضافه کنید که برای پوست بسیار مناسب است. فقط یک مکعب یخ را روی گردن، کمر و آرنج خود بگذارید و برای 15-20 دقیقه برای از بین بردن آفتاب سوختگی استفاده کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : timesofindia.indiatimes.com

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا