سلامتیقلب و عروق

7 علائم حمله قلبی که شما باید درباره آن بدانید

علائم حمله قلبی در افراد مختلف متفاوت است. در حالی که بسیاری از افراد ممکن است درد قفسه سینه را نداشته باشند، اما علائم دیگری داشته باشند. در واقع، برخی از علائم حمله قلبی حتی به قفسه سینه مربوط نیست. افراد مبتلا به کلسترول، دیابت، فشار خون بالا و یا بالای 60 سالگی باید به ویژه در مورد این علائم دقت بیشتری داشته باشند.

 

علائم حمله قلبی

 

علائم حمله قلبی :

در اینجا لیستی از نشانه های هشدار دهنده و علائم حمله قلبی وجود دارد:

ناراحتی در قفسه سینه:

این نشانه قابل مشاهده و رایج ترین علائم حمله قلبی است. یک شریان مسدود شده می تواند به یک حمله قلبی با نشانه هایی از قبیل تنگی، فشار و شدت درد در قفسه سینه منجر شود. ناراحتی معمولا یک دقیقه یا بیشتر طول می کشد. باید در نظر داشته باشید که حمله قلبی بدون هیچ احساس درد به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

علائم حمله قلبی

 

 

سوزش سر دل، تهوع، درد معده و سوء هاضمه:

به نظر می رسد بسیاری از افراد قبل از حمله قلبی به این علائم مبتلا هستند. این احتمال بیشتر است که یک زن با این علائم حمله قلبی در مقایسه با یک مرد مواجه شود.

این شرایط می تواند در انزوا نیز رخ دهد. اما ترکیبی از این علائم به یک فرد مبتلا به فشار خون، کلسترول بالا باید جدی گرفته شود.

 

درد به آرامی به دست می آید:

این یک مثال کلاسیک دیگر از حمله قلبی است. علائمی که از سمت چپ بدن شروع می شود و از بین می رود. حتی یک درد دائمی و خسته کننده در بازو، علائم حمله قلبی برای بسیاری از بیماران است.

 

 احساس سرگیجه:

احساس ناگهانی سرگیجه همراه با درد شدید قفسه سینه یک علائم حمله قلبی است. این علامت لزوما نشان می دهد که فشار خون فرد ناگهان کاهش می یابد و قلب قادر نیست خون را به اندازه کافی پمپ کند.

 

علائم حمله قلبی

 

درد فک و یا گلو:

درد شکم یا گلو به خودی خود به هیچ وجه مربوط به قلب نیست . بر اساس باورهای مشترک، می تواند از سینوسی، عضلانی و یا به سادگی سرماخوردگی باشد.

اگر درد قفسه سینه در حال گسترش به سمت فک و یا گلو باشد ، می تواند علائم حمله قلبی باشد. در این موارد، مراقبت های پزشکی فوری ضروری است.

 

خروپف:

خروپف با صدای بلند می تواند نشانه ای از آپنه خواب باشد. این وضعیت زمانی است که فرد برای متوقف کردن تنفس به مدت چند ثانیه قلب فشار خون را بیشتر کند. اگر وضعیت همچنان ادامه داشته باشد، یک پزشک ممکن است پیشنهاد کند که یک تجزیه و تحلیل الگوی خواب با استفاده از دستگاه CPAP برای شناسایی تهدید احتمالی حمله قلبی انجام دهد.

 

سرفه مداوم:

یک سرفه طولانی مدت که باعث ایجاد مخاطی صورتی می شود علائم حمله قلبی است. این وضعیت زمانی است که قلب بتواند با خواسته های بدن تطابق داشته باشد. این باید بلافاصله به یک دکتر گزارش شود.

 

منبع : m.dailyhunt.in

مترجم یک دکتر

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا