۶ علائم سیفیلیس در زنان که به طور مستقیم وحشتناک هستند

در حالی که سیفلیس در میان مردان مبتلا به رابطه جنسی شایع تر است، اما تشخیص و علائم سیفیلیس  در میان زنان در حال افزایش است .

عفونت باکتریایی که می تواند از طریق واژن، جنسی دهان و یا مقعد پخش شود، در سه مرحله پیشرفت می کند .

در دو مرحله اول، سیفلیس به راحتی می تواند با یک دور سریع آنتی بیوتیک درمان شود. اما اگر سیفلیس را در طی ۱۲ ماه درمان نکنید، به صورت پنهان در می آید، به این معنی که باکتری هنوز در بدن شما است، اما ممکن است علائم زیادی برای سال ها نداشته باشد.

طبق نظر کالج آمریکا متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان (ACOG)، در مرحله سوم، سیفلیس می تواند به مغز، اعصاب، چشم ها، قلب و سایر اعضای بدن آسیب برساند، منجر به نابینایی، فلج و حتی مرگ می شود.

 

علائم سیفیلیس

دکتر جسیکا شفرد، متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان می گوید: “مهم است که ابتدا سیفلیس را تشخیص داده و درمان کنید، زیرا می تواند پیشرفت کند که می توانند مغز شما یا سلامت کلی شما را تحت تأثیر قرار دهد و به نوزادان منتقل شود.”

دکتر شپرد می گوید: بیشتر افراد علائم سیفلیس را در مراحل اولیه یا دوم بیماری مشاهده می کنند، اگرچه افراد عادی نمی توانند نشانه های خود را به علت سیفلیس ایجاد کنند.

 

علائم سیفیلیس در زنان :

۱٫ زخم بدون درد

یکی دیگر از علائم سیفیلیس زخم بدون درد در مرحله اول سیفیلیس است، که به مدت سه تا شش هفته طول می کشد، شما ممکن است زخم های متعدد را در نقطه عفونت متوجه شوید.

دکتر Shepherd توضیح می دهد: “آنها بی درد هستند و نوعی از یک ویسکولار (به عنوان یک کیسه کوچک پر از مایع) وجود دارد. معمولا در یک منطقه، هر کدام کمی بزرگتر از یک جوش یا حدود نیم سانتیمتر عرض باشند.

 

۲٫ تب و غدد لنفاوی متورم

علامت دیگری که ممکن است در هر مرحله از سیفلیس ظاهر شود ، معمولا ۳۸ تا ۳۸٫۱ درجه سانتیگراد است.

 

۳٫ خارش پوست

در مرحله ثانویه سیفلیس درمان نشده، ممکن است بثوراتی را بر روی برخی از قسمت های بسیار تصادفی بدن خود پیدا کنید.

در حالی که بثورات سیفیلیس اغلب در کف دستان شما یا کف پاهای شما ظاهر می شود، ممکن است در جای دیگری ظاهر شود.

 

علائم سیفیلیس

۴٫ زخم ها در دهان یا واژن

زخم های خاکستری یا سفید افزایش می یابد که در مناطق مرطوب مانند دهان، زیر عرق یا کشاله ران ظاهر می شود. در حقیقت آنها می توانند به علت زگیل های تناسلی باشند که دردناک نیستند.

 

علائم سیفیلیس

 

۵٫ ریزش مو

یکی از علائم سیفیلیس آلوپسی سیفیلیس است .اگر ریزش مو داشته باشید، معمولا علائم دیگری مثل بثورات را می بینیم.  هنگامی که سیفلیس درمان شود، مو رشد می کند.

 

علائم سیفیلیس

 

۶٫ کاهش وزن

برخی از زنان می دانند که ممکن است وزن خود را از دست بدهند، اما چشمگیر نیست. علائم دیگر سیفلیس  شامل سردرد، درد عضلانی، گلودرد و خستگی می شود که همه آنها با دارو و یا بدون دارو برطرف می شوند.

 

مترجم یک دکتر

منبع : health24.com

ارسال شده در تاریخ 9 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی | 936 بازدید

۶ علائم سیفیلیس در زنان که به طور مستقیم وحشتناک هستند
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است