۴ نکته برای حفظ سلامت استخوان ها !

آیا می دانستید که علاوه بر رژیم غذایی شما، ورزش یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامت استخوان است .

 

سلامت استخوان

 

 

تخصص پزشکی به طور مداوم به این واقعیت اشاره دارد که تمرین منظم باعث می شود تا استخوان های شما در طول سن کاهش یابد. همانطور که ورزش می کنید، ماهیچه هایتان قوی تر می شوند، تراکم استخوان شما افزایش می یابد و تعادل شما بهبود می یابد.

البته، بدون تردید قبل از تمرین برای جلوگیری از آسیب های خاص، باید از اقدامات احتیاطی خاصی پیروی کنید. قبل از شروع هر برنامه ورزشی  بدن خود را برای ورزش آماده می کنید. گرم شدن کوتاه کمک می کند تا عضلات خود را برای ورزش آماده کنید. همچنین اطمینان حاصل می کند که احتمال آسیب شما به شدت کاهش می یابد.

 

حفظ سلامت استخوان :

در اینجا چند نکته برای حفظ سلامت استخوان ها وجود دارد :

وزنه بلند کردن:

بلند کردن وزن یک نوع ورزش است که اگر  به درستی انجام شود برای حفظ سلامت استخوان ها بسیار مفید خواهد بود. شما می توانید تمرینات ساده وزن بدن مانند pushups و squats را انجام دهید.

 

سلامت استخوان

 

 یوگا:

یوگا یکی دیگر از روش های ورزش است که برای سلامت استخوان ها و مفاصل بسیار مفید است. فرضیه یوگا ساختمان استاتیک است که در آن شما مدت زمان مشخصی از نظر قرار گرفتن یا تمرین دارید. یوگا به تقویت عضلات کمک می کند. با توجه به عضلات شما، استخوان هایتان نیز قوی تر می شوند.

یوگا ورزشی است که برای انعطاف پذیری مناسب است و از این رو مفاصل شما انعطاف پذیر و عضلات را به شکل خوبی حفظ می کند و سلامت استخوان های شما را تقویت میکند.

 

سلامت استخوان

 

شنا:

شنا یک ورزش هوازی مناسب است و برای پشت و بیش از همه تناسب اندام خوب است، اما استخوان را به خودی خود تقویت نمی کند. این یک راه برای حفظ سلامت کلی بدن و سلامت استخوان شماست.

 

سلامت استخوان

 

شنا یک ورزش قلبی عروقی است که همچنین به دلیل توانایی سوختن کالری آن شناخته شده است. در سوزاندن چربی و حفظ سیستم اسکلتی شما موثر  است.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : m.dailyhunt.in

 

 

ارسال شده در تاریخ 27 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی | 725 بازدید

۴ نکته برای حفظ سلامت استخوان ها !
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است