۶ راه برتر و خانگی برای از بین بردن لکه های آفتاب سوختگی

با ۶ راه برتر برای از بین بردن لکه های آفتاب سوختگی آشنا شوید :

۱٫ کیسه آب سرد

شما می توانید با استفاده از کیسه آب سرد در ناحیه پوست آسیب  دیده التهاب را کاهش داده و درد ناحیه ی آفتاب سوختگی را به طور قابل توجه ای کاهش دهید.

یک حوله را در آب سرد بگذارید، سپس آب اضافی آن را بگیرید و حوله را در ناحیه آسیب دیده قرار دهید. این کار را چندین بار تکرار کنید و به زودی احساس راحتی خواهید کرد.

هرگز یخ را مستقیما به لایه های آفتاب سوختگی نزنید، زیرا می تواند وضعیت را بدتر کند. علاوه بر این توصیه می شود که برای چند روز حمام گرم نکنید.

 

۲٫ آلوئه ورا

آلوئه ورا که یک درمان طبیعی بسیار موثر برای ضایعات سوختگی جزئی از جمله قرمزی آفتاب سوختگی شناخته شده است. به کاهش درد کمک می کند و همچنین روند بهبودی را سرعت می بخشد.

برگ آلوئه ورا را از وسط ببرید و ژل آن را بردارید.

ژل را روی بولدرهای آفتاب سوختگی قرار دهید و اجازه دهید خشک و توسط پوست جذب شود.

اگر آلوئه ورا تازه در دسترس نیست، می توانید از ژل موجود در بازار استفاده کنید.

 

۳٫ سرکه

سرکه سفید در درمان بلورهای آفتاب سوختگی مفید هستند.

سرکه را با آب سرد مخلوط  کنید، یک پارچه نرم را در محلول قرار دهید و آن را به آرامی  بر روی آفتاب سوختگی قرار دهید حرارت را از پوست جذب می کند و احساس سوزش را از بین می برد.

همچنین می توانید سرکه را به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده بزنید و درد را کاهش دهید.

یکی دیگر از گزینه ها این است که مقدار مساوی از عسل و سرکه را مخلوط کرده و یک بار در روز برای جلوگیری از عفونت بر ناحیه مورد نظر قرار دهید.

 

۴٫جو دوسر

همچنین می توان از بلغور جو دوسر استفاده کرد. پوست را تسکین دهد و باعث شفا می شود.

وان حمام را با آب سرد پر کنید و دو فنجان بلغور جو دوسربه آن اضافه کنید. برای نیم ساعت یا بیشتردر این حمام دراز بکشید. برای نتایج بهتر، می توانید گلبرگ های رز را به آب حمام اضافه کنید.

 

۵٫زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضد عفونی کننده و همچنین خواص درمانی است که به کاهش درد و التهاب همراه با زگیل های قرمز کمک می کند.

۲ قاشق غذا خوری پودر زردچوبه را با آب کمی مخلوط کنید و روی سوختگی بمالید ۱۰ دقیقه این کار را ادامه دهید.

 

۶٫ سیب زمینی

سیب زمینی خام، پوست را خنک می کند، درد را کاهش می دهد و همچنین روند بهبودی را سرعت می بخشد.

یک سیب زمینی خام را به طور کامل بشویید و آن را به برش های ضخیم تقسیم کنید. آنها را در یک مخلوط کن قرار دهید تا خمیر شود. خمیر را بر روی سوختگی ها قرار دهید و صبرکنید تا خشک شود. پس از خشک شدن، آن را با آب سرد شستشو دهید.این کار را هر روز انجام دهید .

علاوه بر سیب زمینی، می توانید برش های خیاررا بر روی قسمت های آسیب دیده پوست قرار دهید.

 

بیشتر بخوانید :

علل ایجاد آفتاب زدگی (sunstroke) و راهکارهای درمانی آن

ارسال شده در تاریخ 23 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان | 911 بازدید

۶ راه برتر و خانگی برای از بین بردن لکه های آفتاب سوختگی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است