درمان های خانگی با استفاده از گیاهان برای رفع اسهال

رفع اسهال _ اسهال میتواند یک احساس نامطلوب و در عین حال مفید باشد که باعث میشود بدن از مواد ناخوشایند خلاص شود. اسهال میتواند به علت عفونت ویروسی یا باکتریایی باشد که ممکن است هنگام مصرف آب آلوده و یا غذا وارد بدن شما شده باشد.

همچنین ممکن است به علت آلرژی غذایی , اضطراب و یا استرس اتفاق بیفتد. علائم اسهال شامل مدفوع آبدار و شل است. علائم دیگر که اغلب همراه با اسهال هستند عبارتند از: استفراغ , درد معده , تب , کم آبی بدن و از دست دادن اشتها.

 

رفع اسهال

 

انواع اسهال:

اسهال میتواند بسته به مدت زمان , طولانی و یا مزمن باشد. اگر وضعیت شما بیش از دو تا سه هفته طول بکشد ممکن است مزمن باشد در غیر این صورت وضعیت حاد است.
برخی از داروهای خانگی ساده وجود دارند که میتوانند به رفع اسهال حاد و مزمن کمک کنند که در این مجله به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

 روش های درمانی رفع اسهال :

۱/ با استفاده از پوست پرتقال چای تهیه کنید:

پوست پرتقالی که شما باید برای تهیه ی این چای استفاده کنید حتما باید ارگانیک باشد زیرا محصولات غیر آلی ممکن است حاوی آفت کش ها و رنگ باشند. شما پودر پوست پرتقال را در آبجوش بجوشانید و پس از جوشاندن , شعله را خاموش کنید و سپس اجازه دهید تا خنک شود و با مقداری عسل شیرین کنید و بخورید.

۲/ چای بابونه را امتحان کنید:

هر چند بابونه بیشتر به عنوان درمان کننده ی استرس و رسیدن به آرامش شناخته شده است اما باید بدانید میتواند به رفع اسهال هم کمک کند. یک قاشق چایخوری گل بابونه خشک را در یک فنجان آب جوش بجوشانید و بخورید سه بار در روز از این روش استفاده کنید. چای بابونه در حال حاضر در کیسه های از پیش تهیه شده نیز به فروش میرسد.

رفع اسهال

۳/ عسل بخورید:

یکی از گزینه های عالی برای رفع اسهال , ترکیب عسل با یک فنجان آب میباشد. این روش قرن هاست که برای درمان و رفع اسهال در بسیاری از فرهنگ ها مورد استفاده قرار میگیرد.

 

۴/ زنجبیل مصرف کنید:

زنجبیل برای سلامت کلی دستگاه گوارش شما مفید میباشد. شما میتوانید چای زنجبیل را تهیه کنید و آن را با روش های دلخواه مورد استفاده قرار دهید. زنجبیل نیز ممکن است به شکل کپسول مصرف شود.

رفع اسهال

۵/ سرکه سیب بخورید:

از آنجایی که عفونت باکتریایی یکی از دلایل برجسته اسهال است , سرکه سیب میتواند به علت خواص ضدباکتری به درمان و رفع اسهال کمک کند. یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کنید و دو بار در روز بخورید.

۶/ موز را فراموش نکنید:

موز دارای مقادیر زیادی پتاسیم و پکتین است که به درمان و رفع اسهال کمک میکند. فیبر موجود در موز کمک میکند تا مایعات اضافی در روده شما جذب شوند فقط کافی است موز را به صورت خام مورد استفاده قرار دهید.

دقت داشته باشید که گوجه فرنگی , آناناس و نارنگی میتوانتد وضعیت شما را تشدید کنند به همین دلیل از خوردن این موارد در زمان اسهال اجتناب کنید.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 4 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی | 903 بازدید

درمان های خانگی با استفاده از گیاهان برای رفع اسهال
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است