گرفتگی عضلات ، گرفتگی ناگهانی عضلات در هنگام پیاده روی

اگر بعد از پنج دقیقه پیاده روی یا بیشتر، ساق پای شما دچار گرفتگی عضلات و درد شد. ولی سایر اوقات اینگونه نبود. نشان می  دهد. شما دچار لگنی پا به صورت متناوب هستید. که در اثر نرسیدن خون کافی به پاها اتفاق می افتد. هنگام پیاده روی، اگر سرخرگ هایی که خون را به سمت پاها می برند. دچار گرفتگی شوند. دیگر نمی توانند مقدار زیادی خون را به سمت پاها عبور دهند. در نتیجه عضلات ساق پای شما دچار آسیب و درد می شود.هنگام پیاده روی، عضلات پاهای شما نیاز به مقدار زیادی خون دارند. بنابراین اگر سرخرگ هایی که خون را به سمت پاهای شما می برند. دچار گرفتگی شوند.دیگر نمی توانند مقدار زیادی خون را به سمت پاها عبور دهند. در نتیجه عضلات ساق پاای شما دچار آسیب و درد می شود.

 

درمان گرفتگی عضلات

 

اگر۶ هفته بطور منظم و با برنامه ورزش کنید. می توانید بدون احساس هیچ دردی، سه برابر حالت عادی پیاده روی کنید. ولی افرادی که علی رغم این ۶ هفته ورزش منظم، باز هم دچار گرفتگی و درد ساق پا می شوند. حتما دچار گرفتگی سرخرگ ها در سایر قسمت های بدن خود هستند. بنابراین قبل از شروع برنامه ورزشی نزد پزشک بروید تا از سلامتی خود مطمعن شوید.

آسیب های عضلات پشت ساق پا شایع است. می توانند هر فردی از جمله نوجوانان، ورزشکاران و سالمندان را مبتلا کنند. این آسیب ها اغلب افرادی را گرفتار می کنند. که قبل از ورزش و فعالیت شدید بدنی، بدن خود را گرم و  آماده نمی کنند.

 

پیشگیری از گرفتگی عضلات بدن :

  • قبل و بعد از ورزش،بتدریج و با ملایمت عضلات را تحت کشش قرار دهید.تحت کشش قرار دادن عضلات ساق پا و پا، علاوه بر کمک در پیشگیری از صدمات آنها، خطر آسیب های کمر را نیز کاهش می دهد.
  • برای انجام این کار بر روی زمین بنشینید.
  • یک ساق پایتان را به حالت کشیده قرار دهید.
  • کف پای دیگرتان را بر روی سطح داخلی ساق پای کشیده قرار دهید.
  • اندکی به جلو خم شوید.
  • در حالی که پنجه پای کشیده تان را به آرامی به طرف بالا نگه داشته اید.آن را با انگشتان دست لمس کنید.

 

ارسال شده در تاریخ 5 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی | 762 بازدید

گرفتگی عضلات ، گرفتگی ناگهانی عضلات در هنگام پیاده روی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است