کیف مدرسه و بیماری های ستون فقرات در کودکان / انتخاب کیف مناسب

کیف  مدرسه می توانند صدمات شدیدی به ستون فقرات کودکانتان وارد کنند.

یکی ازمعمول ترین راه های بردن کتاب به مدرسه کیف است. اما آیا میدانید که استفاده نادرست از این وسیله می تواند صدمات جبران ناپذیری به ستون فقرات کودکانتان تحمیل کند؟

درد گردن ، کمردرد، انحنای غیر طبیعی ستون فقرات ، افزایش غیر طبیعی انحناهای ستون فقرات و حتی در مواردی آسیب به رشته های عصبی از جمله ی این آسیب ها و مشکلات بشمار می روند.

برای پیشگیری از این آسیب ها باید هم ما و هم کودکانمان اطلاعات کافی در مورد نحوه ی استفاده از کیف مدرسه داشته  باشیم.

 

انتخاب کیف مدرسه

 

در اینجا چند مورد از ویژگی های کیف مناسب مدرسه را بیان می کنیم:

حمل کیف های کوله ای اگر توسط یک شانه انجام شود باعث وارد کردن فشار زیادی به طور نامناسب و غیر همسان به این سمت شده ، و موجب انحنای غیر طبیعی در ستون فقرات می شود.

این مسیله گرچه در بالغین نیز حایز اهمیت است اما در کودکان بخاطر اینکه هنوز این مهره ها در حال رشد هستند،بیشتر خودنمایی می کند. و زمینه ساز اسکولیز خواهد بود.همچنین کشیدگی حاصل از حمل کیف ، باعث آسیب های گذرا یا حتی ماندگاری در ریشه های عصبی شانه و دست ها ، همچنین ریشه های عصبی گردن خواهد شد.

سنگینی بیش از حد کیف مدرسه ،که در اثر حمل کتاب های درسی و وسایل مدرسه مسیله ای نسبتآ معمول است و بطور شایعی دیده می شود ، همراه با حمل نامناسب و غیر اصولی آن اثرات بسیار منفی و بعضآ ماندگاری بر مفاصل و ریشه های عصبی دارد در شرایط یکسان و در مقایسه با کیفهای دستی ، می توان کوله های پشتی راسالم تر در نظر گرفت.چرا که در صورت استفاده صحیح نیرو را به  دو طرف منتقل می کنند، و به این دلیل اثرات منفی کمتری برای سلامتی بدن خواهند داشت.

هرچه انتشار نیروهای وارده توسط کوله پشتی به نواحی مختلف بدن بیشتر باشد،بهتر خواهد بود، یعنی باید نیروی وارده به محلهای مختلف پخش شود تا اثرات نامطلوب و منفی ان کاهش یابد.برای این منظور کوله پشتی خوب باید دو بند شانه ای پهن و نرم داشته باشد،که بتوان آنها را براحتی روی شانه ها قرار داد.

بند کمری نیز از جمله ضروریات یک کوله خوب بشمار می رود،چرا که از انتقال تمام نیروی وزن به شانه ها جلوگیری می کند.

نکته:

در مورد اینک چه میزان وزنی را برای کودکان سنگین بدانیم اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد.ولی اغلب محققین قبول دارند که وزن بالاتر ده تا پانزده درصد وزن کودک، برای او سنگین در نظر گرفته می شود.

 

منبع: کتاب راز و رمز شیک پوشیدن

ارسال شده در تاریخ 7 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع دسته‌بندی نشده | 1,113 بازدید

کیف مدرسه و بیماری های ستون فقرات در کودکان / انتخاب کیف مناسب
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است