کهیر / علت و راه های درمان خانگی و جدید کهیر چیست؟

کهیر اختلال پوستی بسیار شایعی است که با بثورات ناگهانی و برجستگی های مختصر پوستی که به شکل گرد و رنگ پریده دورادور و محاط بر یک هاله ی قرمز و خارش مشخص می گردد.

مناطق رایج آن تنه بازوها و ران ها می باشد. که با ورم و پف کردگی کم و بیش حجیمی همراه است. در درجه ی اول معلول گشاد شدن عروق شعریه و ریختن مایع به نسخ پوستی است.

 

کهیر

تقریبا همه نوع حساسیت و آلرژی می توانند تولید کهیر نمایند . مانند :

۱/ آلرژی به غذایی چون تخم مرغ ، شیر، ماهی، شکلات ، گوجه فرنگی، توت فرنگی.

۲/ حساسیت به داروهای گوناگون مانند سولفیدها و آنتی بیوتیک ها و مسمومیت آرسنیک.

۳/ آلرژی در مقابل وسایل خانه یا آب ژوال، صابون، ساولن یا فرآورده هایی چون کائوچو، ترباتین، کرومم.

۴/ سرما.

۵/ نیش حشرات.

۶/ ناراحتی های روانی.

 

کهیر

درمان کهیر :

 1.  از محلول سولفات دوزنگ جهت حمام بدن می توانید استفاده نمایید.
 2.   شستن بدن با ماست، شاه تره و سدر درمان موثر و مفیدی برای کهیر است.
 3. دود کردن اسفند خارش بدن را تسکین می دهد.
 4. شلغم ، چوبک،گزنه، غافث از مواد مفید جهت درمان کهیر می باشد.
 5. برای خلاص شدن از خارش می‌توانید از لوسیون کالامین استفاده کنید.
 6. احساس خارش با استفاده از شیر منیزی قابل درمان است.
 7. حمام گرفتن با آب گرم می‌تواند بدن شما را به مقدار زیادی تسکین دهد.
 8. استفاده از روغن ویتامین E یا ژل آلوئه ورا در ناحیه آسیب دیده نیز مفید خواهد بود.
 9. تا می‌توانید و به مقدار زیادی ویتامین E و C مصرف کنید.
 10. استفاده از کمپرس آب سرد روی ناحیه آسیب‌دیده توصیه می‌شود.
 11. یک حمام طولانی با آب خیلی سرد موجب تسکین زیادی شود.

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

درمان خشکی پوست / بهترین ویتامین ها برای پوست خشک

مراقبت از پوست / مواد معمولی که نباید روی صورت خود قرار دهید.

لیمو / تمام راههای جوانی ،زیبایی و تقویت پوست صورت

ارسال شده در تاریخ 5 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی | 947 بازدید

کهیر / علت و راه های درمان خانگی و جدید کهیر چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است