کمبود کروم : آشنایی با نشانه ها ، علائم و علل کمبود کروم

کروم یک عنصر شیمیایی است که دارای عدد اتمی ۲۴ است اما همچنین در فرم رژیمی – کروم سه گانه (کروم III) – که بدن می تواند برای فرآیندهای کلیدی استفاده کند. بحث در مورد نقش این عنصر در سلامت عمومی به خصوص در افراد سالم وجود دارد، اما کمبود کروم به طور واضحی روی کسانی که مبتلا به دیابت هستند، تاثیر می گذارد . کروم سه گانه تاثیر مستقیمی در سطح و فعالیت انسولین در بدن دارد که برای تنظیم سطح گلوکز ضروری است .

با توجه به کشور شما در آن، نیاز روزانه کروم ممکن است متفاوت باشد، اما محدوده عمومی بین ۲۴ تا ۴۵ میکروگرم در روز است که کمتر از  مقادیر توصیه شده  از چند دهه قبل است. همه اشکال کروم خوب نیستند و سمیت کروم زمانی می تواند رخ دهد که انواع دیگر مصرف شود مانند کروم VI. هنگام مصرف مکمل های کروم در رژیم باید توجه داشته باشید زیرا مصرف بیش از حد می تواند عوارض جانبی ناخواسته ای ایجاد کند.

 

کمبود کروم

 

علائم و نشانه های کمبود کروم :

یکی از نشانه های قابل توجهی از کمبود کروم ، افزایش شدید سطح اضطراب ، همراه با کاهش شدید  انرژی است. ضعف عضلانی و یا نرخ آهسته رشد یا پیشرفت می تواند علائم اصلی در جوانان باشد. بدون کروم بدن کمتر قادر به تولید  انسولین و همچنین تلاش برای تنظیم سطح هورمون استرس است .  نوسانات رفتاری نیز یک نشانه رایج است.

 

کمبود کروم

 

علل کمبود کروم :

علل عمده کمبود کروم عبارتند از:

  • فقدان این عنصر  در غذای شما
    جذب ضعیف

 

کمبود کروم

 

هنگامی که شما غذاهای مصرف می کنید که در درجه اول پردازش می شوند و یا بسیار تصفیه شده اند، مقدار خوبی از کروم بیوفیزیکی از دست خواهد رفت. بنابراین،  خوردن  غذاهای کامل و عدم تکیه بر غذاهای تصفیه شده می تواند راهی برای تثبیت سطح کروم باشد.

علاوه بر این، به همان اندازه که مسن تر می شوید، سخت تر است که کروم را از رژیم غذایی خود دریافت کنید، و خطر کمتری در این عنصر وجود دارد. استفاده از داروهای خاصی نظیر کورتیکواستروئیدها و آنتی اسیدها ، ممکن است نیاز بدن شما را به اندازه کروم به همان میزان که نیاز دارد، سخت کند.

 

منبع : organicfacts.net

ارسال شده در تاریخ 22 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , طب سنتی , ویتامین ها | 1,215 بازدید

کمبود کروم : آشنایی با نشانه ها ، علائم و علل کمبود کروم
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است