کاشتن مو | چه افرادی برای کاشت مو مناسب نیستند؟عوارض کاشت مو چیست؟

درحال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته استفاده از پیوند موی طبیعی است( کاشتن مو )  که این پیوند در نواحی مختلف ازجمله : سر – ابرو – ریش – سبیل – مژه – نواحی اسکار‌ قابل انجام است .

کاشتن مو .

چه افرادی برای کاشتن مو مناسب نیستند؟ 

افرادی که کمتر از ۲۵ تا ۲۷ سال سن دارند به این دلیل که طرح ریزش موی آنها معلوم نیست کاندید خوبی برای این عمل نیستند مگر در موارد استثنایی.

همچنین چون کاشتن مو ،‌ از مناطق پرمو خصوصا ناحیه پشت سر، مو گرفته شده و در مناطق کم مو کاشته می‌شود، افرادی که در پشت سر یا کناره سر موی کافی ندارند کاندیدای خوبی برای این عمل نیستند. همچنین افرادی که دارای بیماری‌های التهابی در سر بوده یا به بیماری‌های خود ایمنی مانند لیکن‌پلان یا لوپوس مبتلا هستند و درمان دارویی می‌شوند به این دلیل که ممکن است کاشت مو باعث عود بیماری شود نباید نسبت به این عمل اقدام کنند.

۱۰عارضه که ممکن است بعد از کاشتن مو برای شما به وجود بیاید:

۱/ تورم پس از جراحی

تورم پس از جراحی به علت تجمع مایع میان بافتی در زیر پوست حادث میشود و مکان تحت درمان شروع به خاریدن میکند. این ورم پس از زمان کوتاهی با بیرون کشیدن مایع میان بافتی رفع میشود.

۲/ خونریزی

جالب است بدانید۳۷/۱ درصد بیماران در حین عمل جراحی دچار خونریزی شدید میشوند.

۳/ التهاب فولیکول مو

این عارضه به شکل جوش یا زخم در محل کاشت مو به وجود می آید و فرد به شدت احساس ناراحتی و خارش میکند.

۴/ نازک شدن تار مو

در اغلب موارد نازک شدن تارهای مو مدت زیادی طول نمیکشد و پس از مدت زمان کوتاهی موی فرد با ضخامت طبیعی شروع به رشد میکند.

۵/ لیکن پلانوپیلاریس

شکل بسیار حاد التهاب فولیکولی است و باعث التهاب شدید فولیکول های مو و پیدایش شمار کثیری زخم در محل کاشت مو میشود.

۶/ خارش

زمان کاشت مو شکاف های بسیار ریزی در پوست سر ایجاد میشود و باعث جراحتِ هزاران فولیکول مو میشود و این امر سبب خارش ناحیه ی تحت جراحی میشود. شستشوی مو با شامپوهای مخصوص و بدون عطر خارش را کم میکند.

۷/ بی حسی

بیماران پس از کاشت مو در محل جراحی یک نوع بی حسی تجربه میکنند اما به مرور زمان بدن خود را با شرایط موجود سازگار میکنند و این بی حسی برطرف میشود.

۸/ سکسکه

با تحریک شبکه عصبی گردن , فرد دچار سکسکه میشود. به همین علت پس از جراحی برای فرد داروهای استروئیدی تجویز میشود تا فرد دچار سکسکه نشود.

۹/ کیست ها

این کیست ها در محل کاشت مو شکل میگیرند. خوشبختانه این کیست ها خوش خیم بوده و پس از ۲تا۳هفته ناپدید میشوند.

۱۰/ زخم شدن

برای اینکه این زخم ها به زیبایی شما لطمه ای وارد نکند , بهتر است با موهای اطراف محل تحت درمان , زخم ها را بپوشانید تا دیگران متوجه آن نشوند.

 

 

 

ارسال شده در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , سلامتی | 95 بازدید

کاشتن مو | چه افرادی برای کاشت مو مناسب نیستند؟عوارض کاشت مو چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است