چگونه می توان سلولیت را سریع تر و ایمن تر با ورزش از بین برد

سلولیت یک وضعیتی است که باعث می شود پوست شما مانند پوست پرتقال به نظر برسد و کمرنگ شود. که ناشی از تغییرات ساختار سلول های چربی و بافت های همبندی است که زیر پوست شما قرار دارد.

علت تشکیل سلولیت کاملا مشخص نیست ، اما اغلب به وسیله ترکیبی از عوامل هورمون، سبک زندگی و التهاب ایجاد می شود. سن، جنس، حساسیت ژنتیکی و شکل بدن نیز در آن نقش دارند.

معمولا در ران، شکم و باسن رشد می کند. بر اساس گزارش سال ۲۰۱۵ که  در مجله آمریکایی بالینی و پوست منتشر شده ، سلولیت در ۸۰ تا ۹۰ درصد زنان پس از زایمان بوجود می آید.

در حالی که این مشکل تهدیدی برای سلامت جسمی شما نیست، اما می تواند باعث ایجاد استرس و اضطراب شود.

طیف وسیعی از محصولات و درمان ها برای کاهش سلولیت در دسترس است. با این وجود، چنین درمان هایی کاملا موثر و ایمن نیستند.

برای خلاص شدن سریعتر از شر سلولیت ، می توانید برخی از تمرینات را امتحان کنید که به شما کمک می کند چربی پوست را از دست بدهید. ورزش می تواند چربی را کاهش دهد، اما این درمان اصلی برای سلولیت نیست.

در اینجا چند تمرین برای کمک به خلاص شدن از سلولیت را برای شما اورده ایم .

چگونه می توان سلولیت را سریع تر و ایمن تر با ورزش از بین برد

۱٫ اسکات

هر نوع ورزشی برای کاهش سلولیت سودمند است ، اما اسکات ها بسیارموثر هستند. این تمرین چهارراه ها و ران های داخلی و خارجی را هدف قرار می دهد.

پای خود را در حدود ۳ فوت از هم جدا کنید و انگشتان پا را به سمت خارج حرکت کنید.

دستان خود را روی لب های خود قرار دهید.

بافت دست خود را بچرخانید و بدن خود را پایین بیاورید تا ران شما موازی با کف دست باشد.

این موقعیت را برای چند ثانیه نگه دارید.

به آرامی به موقعیت قبلی خود بازگردید.

تکرار برای ۱۰ تکرار

 

۲٫ Lunges جانبی

Lunges همه ماهیچه های پایین بدن را هدف قرار می دهد و از این طریق کمک می کند تا از چربی ذخیره شده در بدن پایین خلاص شوید . این حرکت به نوبه خود باعث کاهش ظاهر سلولیت در ران شما می شود.

پاهای خود را از هم جدا کنید و دستها را در طرفین قرار دهید.

پای راست خود به سمت راست بکشید و به سمت پایین بروید.

زانوی خود را دورتر از انگشتان پا تان نکنید و پای راست چپ خود را مستقیما نگه دارید.

این موقعیت را برای چند ثانیه نگه دارید.

همان روند را با پای چپ خود تکرار کنید.

اینکار را ۳۰ بار با هر پا انجام دهید .

هنگامی که انجام این ورزش برای شما آسان شد ، میتوانید دمبل را به ان اضافه کنید.

 

۳٫گام به گام

این تمرین ساده مشابه پله های صعود است و به چربی های تجمع شده در ران کمک می کند. در حقیقت، این تمرین دارای فایده بسیاری برای در تمام مناطق عضلانی است که از سلولیت رنج می برند.

در پشت صندلی محکم بایستید.

پای راست خود را بر روی صندلی قرار دهید.

سپس پای چپ خود را روی صندلی قرار دهید، سپس گام بردارید و تکرار کنید.

۱۵ مرحله کامل را با پای راست انجام دهید، سپس ۱۵ مرحله دیگر را که با پای چپ تکرار کنید.

این ورزش را هر روز انجام دهید.

 

بیشتر بخوانید :

چگونگی خلاص شدن از چربی ناحیه گردن و غبغب

ارسال شده در تاریخ 23 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع تناسب اندام | 1,309 بازدید

چگونه می توان سلولیت را سریع تر و ایمن تر با ورزش از بین برد
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است