چروک در پوست ، علل ، علایم و درمان چین و چروک پوست

چین و چروک در پوست یک علامت  افزایش سن است. با افزایش سن سطح کلاژن پوست کاهش پیدا می کند. در نتیجه پوست فرد دارای چین و چروک می شود.

 

چین و چروک در پوست

 

 

علت ایجاد چین و  چروک در پوست و درمان آن ها :

۱- فعالیت و انقباض بیش از اندازه ماهیچه های زیر پوستی:

تقریبا در زیر تمامی پوست صورت ماهیچه های ظریفی قرار گرفته اند. که با انقباض خود حالات مختلف احساسی مثل خنده، گریه، خشم، ناراحتی و شادی را به صورت می دهند. به تدریج افزایش سن و فعالیت مستمر آنها در بین فیبر های ماهیچه پوست چروک می خورد . و اگر این حالت ادامه یابد با تحلیل بافت های زیر پوستی چروک ها عمیق تر و تبدیل به چین می شود.

بوتاکس با از کار انداختن موقت این ماهیچه ها چروک ها را بازتر و پوست را صافتر می کند. چنانچه چروک ها عمیق تر و تبدیل به چین شوند به درمان با بوتاکس پاسخ نمی دهند. به همین دلیل است که بهترین کاندیداها کسانی هستند که یا چروک ندارند.  که در حقیقت برای پیشگیری تزریق می کنند، یا کسانی هستند که چروک و خطوط کم عمقی دارند.

البته  افراد با چین های عمیق هم با تزریق بوتاکس از عمق چین هایشان کاسته خواهد شد.  و لی نباید انتظار داشته باشند که به کلی از بین برود. در اینها هم تزریق بوتاکس موجب پیشگیری از عمیق تر شدن چین ها می گردد.

۲- دلیل دیگر چین و  چروک پوست افتادگی پوست بافت های زیر آن است:

افتادگی پوست و بافت های زیر آن که به دلایل گوناگون از جمله افزایش سن است. از این نمونه میتوان از خط خنده و خط کنار چانه نام برد .

که درمان اینها استفاده از ژل ها و جراحی است.

عوامل دیگر شامل :

  •  الگوی خواب نادرست
  • اضطراب و استرس
  • رانندگی  زیاد
  • غذا خوردن زیاد  و کم غذایی
  • عوامل ژنتیکی

ارسال شده در تاریخ 1 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع زیبایی , سلامتی | 837 بازدید

چروک در پوست ، علل ، علایم و درمان چین و چروک پوست
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است