با خوردن کدام مواد غذایی از پیری زودرس جلوگیری کنیم؟

بسیاری از عوامل خارجی و یا داخلی وجود دارند که منجر به پیری زودرس میشوند.

هر چند اینکه پوست با افزایش سن دچار چین و چروک و علائم پیری شود طبیعی است اما عوامل محیطی و سبک زندگی بی تاثیر نیستند , به همین دلیل کارشناسان بهداشتی افراد را تشویق میکنند که میوه ها و سبزیجات تازه را به برنامه غذایی خود بیفزایند.

توجه داشته باشید که منابع طبیعی سرشار از مواد مغذی میباشند که میتواند سلول ها و بافت های بدن را تقویت کنند و از پیری زودرس جلوگیری کنند.

 

 

با خوردن کدام مواد غذایی از پیری زودرس جلوگیری کنیم؟

۱/ مواد غذایی رژیمی:

غذاهای غنی شده مانند کامبوچا , کیمچی و کلم بروکلی میتوانند از پیری زودرس جلوگیری کنند زیرا این مواد غذایی سرشار از پروبیوتیک هستند که میتوانند به حفظ رطوبت پوست شما کمک کنند.

 

 

۲/ قارچ:

کمبود ویتامینD منجر به عوارض بسیاری از جمله مشکل در جذب کلسیم میشود. این وضعیت یکی از دلایل ابتلا به پیری زودرس در زنان است. شما میتوانید مقدار قابل توجهی از ویتامینD را از قارچ دریافت کنید بنابراین فراموش نکنید که قارچ را به سالاد خود اضافه کنید و یا در کنار دیگر سبزیجات مورد استفاده قرار دهید.

 

۳/ هندوانه:

هندوانه نه تنها یک میوه خوشمزه است بلکه میتواند مواد مغذی زیادی را در اختیار بدن شما قرار دهد و از پیری زودرس جلوگیری کند.

 

پیری زودرس

 

۴/ ماست یونانی:

ماست یونانی علاوه بر ویتامینD و کلسیم , باکتری هایی را تولید میکند که در هضم موثر هستند و میتوانند علائم پیری زودرس را به تاخیر اندازند.

 

۵/ عسل:

عسل یک ماده شیرین است که دارای خواص ضد ویروسی و ضد التهابی میباشد.‌این خواص به اندازه ی کافی قوی هستند که از عوامل موثر در پیری زودرس جلوگیری کنند.

 

پیری زودرس

 

۶/ چای سبز:

خوردن چای سبز گرم , قبل از خواب علاوه بر اینکه باعث آرامش در شما میشود دارای آنزیم های مختلف , آنتی اکسیدان ها , خواص ضد باکتریایی و پلی فنول ها است که میتواند با رادیکال های آزاد که نقش زیادی در پیری زودرس دارند مبارزه کند.

 

۷/ بروکلی:

بروکلی به جز اینکه دارای ویتامین ها و موادمعدنی زیادی میباشد یک انبار از لووتین میباشد که میتواند نقش موثری در کاهش علائم پیری داشته باشد.

 

پیری زودرس

 

۸/ دانه های کنجد:

دانه های کنجد غنی از فیبر , آهن , منیزیم و کلسیم هستند که میتوانند تراکم استخوان ها را افزایش دهند و از بیماری های استخوانی مرتبط با سن جلوگیری کنند.

 

۹/ روغن زیتون:

روغن زیتون یکی از روغن های ضد پیری میباشد که شما میتوانید بدون هیچ گونه نگرانی در رابطه با میزان کالری و چربی , آن را به برنامه ی غذایی خود بیفزایید. اگر طرفدار روغن زیتون نیستید میتوانید زیتون را جایگزین آن کنید تا از مزایای آن برای جلوگیری از پیری زودرس بهره ببرید.

 

پیری زودرس

 

۱۰/ توت ها:

غذاهای غنی از ویتامینC مانند توت فرنگی , توت سیاه , زغال اخته و تمشک باید بخشی از رژیم غذایی شما باشند. انواع توت نه تنها میتوانند سلامت شما را بهبود بخشند بلکه میتواند روند پیری را به تاخیر اندازند.

 

منبع:
naturalfoodserie

ارسال شده در تاریخ 15 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 872 بازدید

با خوردن کدام مواد غذایی از پیری زودرس جلوگیری کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است