ویتامینE |منابع ویتامینE – مزایای ویتامینEبرای بدن چیست؟

نام عمومی ویتامینE , توکوفرول است و به عنوان یک آنتی اکسیدان محلول در چربی شناخته میشود.  شما ممکن است از مزایای ویتامینE برای پوست آگاهی داشته باشید اما آیا میدانستید ویتامین E برای سلامت قلب و عروق مهم است و یا اینکه میتواند به سلامت چشم ها کمک کند؟

 

ویتامینE.

 

منابع ویتامینE

▪️دانه های آفتابگردان

▪️آووکادو

▪️اسفناج

▪️کلم

▪️بادام

▪️جعفری

ویتامینE

مزایای ویتامینE برای بدن چیست؟

۱/ از چین و چروک جلوگیری میکند:

چین و چروک و خطوط ریز بر روی پوست , کابوسی برای زنان میباشد. بسیاری از زنان هزینه ی زیادی را صرف خریدن محصولات ضد پیری میکنند اما از آنجایی که این محصولات دارای مواد شیمیایی هستند میتوانند سبب آسیب رساندن به پوست شوند و نباید کورکورانه مورد اعتماد قرار گیرند. پوست شما نیاز به رطوبت دارد تا به چین و چروک دچار نشود , به همین دلیل متخصصان توصیه میکنند که غذاهای غنی از ویتامینE را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

۲/ از آب مروارید جلوگیری میکند:

سلامتی چشم معمولا توسط اکثریت مردم نادیده گرفته میشود , استفاده ی مداوم از کامپیوتر و دیرخوابیدن صحت این حرف را ثابت میکند. ویتامینE میتواند برای رفع مشکلات چشمی کمک زیادی به شما کند و چشمان شما را از آب مروارید حفظ کند.

 

ویتامینE

 

۳/ عملکرد شناختی را بهبود میبخشد:

با توجه به اینکه از دست دادن حافظه و فراموشی در سالخوردگی رایج است , شما میتوانید با مصرف رژیم غذایی سرشار از ویتامینE این مشکلات را به تأخیر بیندازید.

 

۴/ برای سلامت قلب و عروق مفید است:

بیماری های قلبی بسیار دلهره آور هستند و باید به موقع کنترل شود زیرا در غیر این صورت خطری بزرگ برای سلامتی محسوب میشوند. ویتامینE میتواند کمک زیادی به شما کند و شریان های شما را سالم نگه دارند و همچنین سبب گسترش رگ های خونی و افزایش جریان خون شود.

 

ویتامینE

۵/ التهاب استئو آرتریت را درمان میکند:

ویتامینE یک ویتامین قدرتمند میباشد که بدن شما برای عملکرد بهتر به آن نیاز دارد. علاوه بر مزایای گفته شده , شما میتوانید التهاب استئوآرتریت را با ویتامین E درمان کنید و برای کاهش درد و سوزش ناشی از این التهاب انتخاب مناسبی میباشد.
بررسی ها نشان میدهند افرادی که مبتلا به التهاب استئوآرتریت هستند میتوانند با مصرف یک مکمل ویتامینE با مشورت پزشک در روز , این التهاب را کاهش دهند.

 

۶/ برای درمان زخم موثر است:

سلول های آسیب دیده و بافت ها باعث ایجاد زخم هایی در بدن میشوند و گاهی مدت زیادی طول میکشد تا این زخم ها درمان شوند. بهره بردن از رژیم غذایی سرشار از ویتامین E میتواند سبب ترمیم سلول های آسیب دیده شود.

 

ویتامینE

 

۷/ از لخته شدن خون جلوگیری میکند:

لخته شدن خون در شریان ها بسیار خطرناک میباشد زیرا میتوانند سبب مشکلاتی از جمله سکته مغزی شود. خوشبختانه ویتامین E از تشکیل لخته خون جلوگیری میکند.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 15 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع تغذیه , ویتامین ها | 861 بازدید

ویتامینE |منابع ویتامینE – مزایای ویتامینEبرای بدن چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است