ویتامینB12 | مزایای شگفت انگیز ویتامین B12 برای بدن چیست؟

ویتامینB12 , یکی از ویتامین های مهم برای سیستم های بدن و عملکردهای مربوطه میباشد. آمارها نشان میدهند که کمبود ویتامینB12 یکی از مسائل مهم بهداشتی در بخش های فقیر نشین جهان است.

 

ویتامینB12 .

 

مزایای ویتامینB12 برای بدن چیست؟

۱/ خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش میدهد:

هنگامی که شما به اندازه کافی ویتامینB12 مصرف نکنید , عصب نمی تواند فرایندهای شناختی را به خوبی انجام دهد و در نتیجه تداخل مغزی به وجود می آید. اهمیت ویتامینB12 به این دلیل است که خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش میدهد.

 

۲/ سلامت قلب شما را تضمین میکند:

بیماری های قلبی یکی از نگرانی های مهم در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته میباشد. افزایش سطح هموسیستئین به عروق خونی آسیب میرساند و میتواند بیماری های مرگباری مانند ترومبوز وریدی و یا آترواسکلروز ایجاد کند. ویتامینB12 باعث تنظیم سطوح هموسیستئین میشود.

 

 

ویتامینB12 .

 

 

۳/ به پوست و موهای شما زیبایی میبخشد:

از آنجا که پوست و مو نتایج تولید سلول سالم است , میتوان گفت ویتامینB12 تأثیر مثبتی بر روی آن دارد و خشکی مو و التهاب پوست را از بین میبرد.

 

۴/ برای بارداری مفید است:

ویتامینB12‌ رشد سالم کودک را تضمین میکند و هنگامی که بانوان باردار به میزان کافی ویتامینB12 و فولات مصرف کنند رشد ذهنی و فیزیکی جنین تأمین میشود.

 

 

۵/ از رشد سرطان جلوگیری میکند:

تحقیقات نشان میدهند ویتامینB12 در جلوگیری از انواع سرطان موثر میباشد و سبب تقویت سیستم دفاعی بدن میشود.

 

 

۶/ گلبول های قرمز خون را افزایش میدهد:

هنگامی که‌ گلبول های قرمز کم باشند شما دچار انواع بیماری ها مانند: کم خونی , خستگی مزمن و… میشوید به همین دلیل مصرف ویتامینB12 توصیه میشود.

 

 

۷/ ضد درد و ضد التهاب است:

بیمارانی که مبتلا به دردهای خاص مانند: پشت , گردن و یا پاها هستند میتوانند با مصرف ویتامینB12 بهبود یابند.

 

ویتامینB12 .

 

۸/ ناخن های شما را سالم نگه میدارد:

در صورتی که ویتامینB12 در بدن به اندازه ی کافی وجود نداشته باشد ناخن های شما , شکننده و ضعیف میشوند به همین دلیل باید این ویتامین توسط بدن به میزان کافی جذب شود.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 8 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی , ویتامین ها | 812 بازدید

ویتامینB12 | مزایای شگفت انگیز ویتامین B12 برای بدن چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است