نکات آرایشی خانگی ساده برای سلامت و زیبایی مو های شما

موهای بلند، ضخیم و درخشان خواست هر زن است. اما قرار گرفتن در معرض گرد و غبار، آلودگی، خورشید و خاک، باعث می شود که رویای شما تقریبا غیرممکن باشد. محصولات موجود در بازار دارای مواد شیمیایی هستند که در دراز مدت آسیب زیادی دارند.ما به شما نکات آرایشی خانگی ساده برای سلامت و زیبایی مو ها را میگوییم تا موهای زیبا و لطیف داشته باشید.

 

نکات آرایشی

 

نکات آرایشی خانگی ساده برای سلامت و زیبایی مو :

۱٫ سلامت عمومی: رژیم غذایی

رژیم غذایی نقش بسیار مهمی در سلامت کلی موهای ما مانند پوست دارد. در اینجا چند مواد غذایی را  به شما برای اضافه کردن به رژیم غذایی تان معرفی میکنیم.

  • موی معمولی: ماهی، مرغ، جوانه گیاهان.
    موهای خشک: سبزیجات خام، برنج قهوه ای، موز، آجیل، کپسول های ویتامین E.
    موهای چرب: سبزیجات برگ سبز، سالاد، میوه های تازه.

 

۲٫ شامپو ملایم :

مهمترین مراحل نکات آرایشی برای حفظ و سالم نگه داشتن موها تمیز نگه داشتن آنهاست . محصولی که برای شستن مو انتخاب میکنید باید برای شما مناسب باشد.

 

نکات آرایشی

۳٫ بهترین تهویه مطبوع: تخم مرغ :

تخم مرغ شگفتی های خود را روی موهای شما اعمال می کند. زرده غنی از چربی و پروتئین است که تا حد زیادی مانند مرطوب کننده عمل می کند در حالی که سفید به حذف روغن های ناخواسته کمک می کند. زرده تخم مرغ را برای موهای خشک و سفیده را برای موهای چرب استفاده کنید.

 

۴٫ پاک کردن پوست سر و خارش: آب لیمو و روغن زیتون :

خارش پوست سر می تواند نتیجه از رژیم غذایی نامناسب، استرس یا آب و هوا باشد. ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو تازه، روغن زیتون و تخم مرغ را مخلوط کنید.

پوست سر خود را با این مخلوط ماساژ  دهید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند.
آب لیمو به حذف لایه های خشک پوست کمک می کند در حالی که روغن زیتون مرطوب کننده پوست سر است.

 

نکات آرایشی

۵٫ موهای آسیب دیده: روغن عسل و روغن زیتون

اشعه های خورشیدی واقعا می تواند برای موهای شما مضر باشد و به شدت به آن آسیب برساند. برای خلاص شدن از این مشکل، عسل و روغن زیتون را امتحان کنید.

۱/۲ فنجان عسل و ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را مخلوط کنید و بر سر ماساژ دهید. پس از ۲۰ دقیقه بشویید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : stylecraze.com

ارسال شده در تاریخ 8 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , طب سنتی | 765 بازدید

نکات آرایشی خانگی ساده برای سلامت و زیبایی مو های شما
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است