ناخن خوردن ، روش های درمانی برای ترک جویدن یا خوردن ناخنهایتان

ناخن خوردن  به طور معمول در دوران کودکی شروع می شود و می تواند تا بزرگسالی ادامه داشته باشد. جویدن ناخن می تواند پوست اطراف ناخن را حساس کند و باعث تغییر شکل ناخن شود . همچنین می تواند به بافتی که باعث رشد ناخنها می شود آسیب برساند. همچنین خوردن ناخن ها باعث انتقال میکروب ها به درون بدن و ایجاد بیماری و عفونت در فرد می شود.

ناخن خوردن .

 

برای کمک به متوقف کردن ناخن خوردن ، متخصصین پوست  نکات زیر را توصیه می کنند:

ناخن های خود را کوتاه نگه دارید: 

  • داشتن ناخن کوتاه کمتر وسوسه کننده است . که بخواهید ناخن خود را بجوید.

انجام مانیکور ناخن به طور منظم:

  • صرف پول برای جذاب نگه داشتن ناخن هایتان می تواند مانع جویدن ناخن شود. . همچنین شما می توانید ناخن ها را با نوار یا برچسب بپوشانید یا پوشیدن دستکش برای جلوگیری از این کار مفید است.

عادت خوردن ناخن را با یک عادت خوب جایگزین کنید: 

  • هنگامی که احساس میکنید که میخواهید ناخنهای خود را بخورید.، سعی کنید به جای آن با یک توپ استرس یا بتمن احمقانه بازی کنید. اینباعث می شود دست های خود را مشغول و دور از دهان خود نگه دارید.

شناسایی عوامل انجام این کار:

  • عوامل فیزیکی و یا سایر عوامل مانند خستگی، استرس یا اضطراب می تواند باعث این کار شود.. شناسایی این عوامل باعث می شود تا بفهمید چگونه از این وضعیت ها خلاص شوید و برنامه ای برای توقف آن ایجاد کنید.

سعی کنید به تدریج جویدن ناخن را متوقف کنید: 

  • بعضی از پزشکان توصیه می کنند که از  یک روش تدریجی برای از بین بردن این عادت استفاده کنید.

ناخن خوردن برای برخی افراد ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی روانی یا عاطفی باشد. اگر بارها سعی کرده اید که این کار را انجام دهید اما نتوانسته اید. و مشکل همچنان ادامه دارد، با یک پزشک مشورت کنید.

ارسال شده در تاریخ 13 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 874 بازدید

ناخن خوردن ، روش های درمانی برای ترک جویدن یا خوردن ناخنهایتان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است