میوه خواری | نکات مهم جهت مصرف میوه ها در طول روز

باید به خاطر داشت انجام کامل پاکسازی بدن شما بستگی به میوه خواری در صبح دارد. البته صبح ها چون طبع سرد دارد , بایستی برای صبحانه بیشتر از میوه های شیرین که گرم هستند استفاده شود. و یا حد الامکان میوه های سرد را با مصلح آن استفاده کنید. اگر چه در زمستان که هوا سرد است بایستی حتما میوه ها یک ساعت پس از صرف صبحانه به عنوان میان وعده استفاده شوند.

میوه ها را صبح مصرف کنید تا دفع سموم به راحتی انجام شود , چون صبح ها , بدن آمادگی بیشتری برای عمل دفع پاکسازی دارد.

 

میوه خواری چیست

 

یکی از مواردی که غالباً رعایت نمی‌شود میوه خواری پس از صرف غذاست. همانطور که میدانید طول روده های انسان ۸/۵ متر است و طول روده بزرگ نزدیک به ۱متر است. به طور مثال , اگر غذایی گوشتی و پرچرب صرف کنید حداقل بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول میکشد تا از روده خارج شود. عمل دفع در افرادی که دچار یبوست مزمن هستند معمولا تا ۷۲ ساعت طول میکشد.

حال تصور کنید که در این مدت چه گازهایی در روده ها تولید می‌شود و کسانی که میوه از جمله هندوانه مصرف می‌کنند در طول این مدت دچار ناراحتی هایی از قبیل دل پیچه , درد شکم و مسمومیت شدید می‌شوند و به اشتباه تصور می‌کنند که غذای آنان مسموم بوده است ؛ در حالی که این وضعیت در اثر مصرف میوه پس از صرف غذا شکل گرفته است. واضح‌تر بگوییم در اثر عدم رعایت فاصله زمانی مصرف میوه و غذا بوده است.

بدین ترتیب , اگر شما دو ساعت پس از صرف غذا هندوانه و یا هر میوه دیگری را صرف نمایید , میوه ها که به زمان کمتری برای خروج از روده ها نیاز دارند به ناچار در ترافیک مواد غذایی روده ها باقی مانده و فرد را دچار چنین بحران های شدید می کنند.

حال بهترین راه برای رفع این گونه ناراحتی ها این است که  همیشه حداقل یک ساعت قبل از غذا میوه خواری کنید تا سلامتی شما به خطر نیافتد.

 

میوه خواری .

 

نکات مهم جهت میوه خواری :

✔ توصیه می‌شود برای بیشتر بهره بردن از خواص میوه ها از ترکیب چند میوه با یکدیگر خودداری کنید.

✔ همیشه سعی کنید میوه ها را در برنامه غذایی صبح تا ظهر قرار دهید , چون در صبح بدن آمادگی بیشتری برای جذب و پاکسازی دارد.

✔ میوه ها را با شکم خالی بخورید و هرگز آن را بعد از صرف غذا میل نکنید.

✔ صبح ها چون طبع سرد دارد , بایستی حتما میوه های سرد را با مصلح آن مصرف کنید. به عنوان مثال: کدوحلوایی و یا خرمالو بایستی با عسل مصرف شود.

✔ شب ها چون طبع سرد دارد , بیشتر از آجیل و یا میوه های شیرین که گرم هستند استفاده کنید و یا اینکه نوشیدنی های گرم میل کنید تا دچار سردی نشوید.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

میوه گیلاس و خواص گیلاس

هسته ۴ میوه برای مقابله با تومورهای سرطانی

ارسال شده در تاریخ 26 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی , ویتامین ها | 666 بازدید

میوه خواری | نکات مهم جهت مصرف میوه ها در طول روز
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است