مواد غذایی غنی از ویتامینC | کدام مواد غذایی غنی از ویتامینC هستند؟

مواد غذایی غنی از ویتامینC :
ویتامینC برای تولید کلاژن ضروری میباشد علاوه بر این ویتامینC در حفظ سلامت بافت های بدن موثر است و باعث میشود زخم ها سریع تر به بهبودی برسند و استخوان ها و دندان ها را تقویت میکند.

 

مواد غذایی غنی از ویتامینC

 

سیستم ایمنی بدن شما نیز نیاز به سطح کافی ویتامینC دارد.‌ شایان ذکر است , ویتامینC یک ویتامین محلول در آب است که در بدن ذخیره نمی شود و این عبارت نشان دهنده ی این است که شما باید روزانه مواد غذایی غنی از ویتامینC مصرف کنید تا میزان سطح ویتامین بدن شما حفظ شود , کارشناسان تغذیه توصیه میکنند افراد بالغ روزانه ۷۵تا۹۰میلی گرم ویتامینC استفاده کنند بنابراین شما باید با مواد غذایی غنی از ویتامینC آشنایی داشته باشید تا بتوانید آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

کدام مواد غذایی غنی از ویتامینC هستند؟

۱/ سیب زمینی:

کاملا شگفت آور است اگر بگوییم سیب زمینی یکی از موادغذایی غنی از ویتامینC میباشد. علاوه بر این سیب زمینی دارای موادمعدنی دیگر مانند پتاسیم و منیزیم میباشد که میتواند در بهبود عملکرد هضم , کمک به درمان هضم , کاهش التهابات خارجی و داخلی و جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی موثر باشد.

 

مواد غذایی غنی از ویتامینC

 

۲/ آناناس:

این میوه ی شیرین گرمسیری یک انبار بزرگ از ویتامینC میباشد , یک تکه از آناناس حدود ۸۰میلی گرم ویتامینC دارد , شما میتوانید آناناس را به دسرهایتان اضافه کنید و یا به تنهایی میل کنید. دیگر مزایای آناناس عبارت است از: سلامت روده ها , تقویت استخوان ها و تأمین سلامتی چشم ها.

 

مواد غذایی غنی از ویتامینC

 

۳/ آب پرتقال:

توصیه میشود روزتان را با نوشیدن یک لیوان آب پرتقال تازه شروع کنید تا علاوه بر دریافت ویتامینC فراوان , انرژی زیادی کسب کنید. آب پرتقال میتواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند و بدن را سم زدایی کند.

 

مواد غذایی غنی از ویتامینC

 

۴/ گل کلم:

گل کلم نه تنها دارای فیبر و کلسیم میباشد بلکه یکی از موادغذایی غنی از ویتامینC میباشد. مزایای گل کلم شامل: حفاظت از اشعه ماوراءبنفش , مبارزه با التهاب , کاهش مشکلات قلبی و گردش خون , کاهش خطر ابتلا به سرطان و سم زدایی بدن است.

مواد غذایی غنی از ویتامینC

۵/ گوجه فرنگی:

شما میتوانید ۲۰میلی گرم ویتامینC را از یک عدد گوجه فرنگی خام دریافت کنید.
دیگر مزایای گوجه فرنگی شامل: مدیریت علائم پروستات , تقویت سلامت استخوان ها , جلوگیری از پیشرفت بیماری های عصبی و کاهش وزن میباشد.

مواد غذایی غنی از ویتامینC

۶/ گریپ فروت:

همانند پرتقال , گریپ فروت نیز یکی از موادغذایی غنی از ویتامینC میباشد , علاوه بر این گریپ فروت حاوی مواد مغذی ضروری مانند فیبرغذایی , پتاسیم و ویتامینA میباشد. گریپ فروت تنها ۳۷کالری دارد که برای افراد چاق مناسب است. مزایای گریپ فروت عبارت است از: درمان تب , تنظیم اشتها , درمان مالاریا , رفع خستگی , کنترل دیابت و تنظیم الگوی خواب.

مواد غذایی غنی از ویتامینC

۷/ جوانه های بروکسل:

یک فنجان جوانه بروکسل پخته شده دارای ۹۶میلی گرم ویتامینC میباشد و این نشان دهنده ی این میباشد که جوانه های بروکسل جزء مواد غذایی غنی از ویتامینC میباشند. شما میتوانید جوانه های بروکسل را به سالاد و یا دیگر مواد غذایی بیفزایید و مورد استفاده قرار دهید.
دیگر مزایای جوانه های بروکسل عبارت است از: کاهش یبوست , بهبود گردش خون , حفظ سلامتی مغز و اعصاب و جلوگیری از کم خونی.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 24 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع تغذیه , ویتامین ها | 827 بازدید

مواد غذایی غنی از ویتامینC | کدام مواد غذایی غنی از ویتامینC هستند؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است