معرفی بهترین روغن های گیاهی برای از بین بردن اسکار زایمان

بهترین روغن های گیاهی برای از بین بردن اسکار زایمان

صرف نظر از سن، اکثر ما یک مجموعه خوب از زخم ها، برخی از آکنه، بعضی از سوختگی ها، برخی از خراش ها و برش های جراحی را بر روی بدن خود داریم. هنگامی که پوست به طور جدی آسیب دیده است، متاسفانه هیچ گلوله ای جادویی وجود ندارد که زخم ها را کاملا از بین ببرد. اما روغن ها به طور طبیعی به کاهش اسکار ها و زخم ها کمک می کنند.

عمل سزارین

 

 

روغن اسانس هویج

اسانس هویج یکی از بهترین اسانس های ضروری برای مبارزه با چین و چروک است . این اسانس درمان کننده آفتاب سوختگی ، بازسازی کننده پوست می باشد.

 

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس، که برای درمان بسیاری از بیماریها مناسب است، برای پوست شما نیز مناسب است. دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی است و می تواند باعث بهبود زخم، تشکیل سلول های سالم پوست و کمک به رفع آکنه، چین و چروک، پسوریازیس و دیگر بیماری های التهابی شود

 

اسانس رزماری

اسانس رزماری دارای خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده است و می تواند به طیف وسیعی از بیماری های پوست مانند اگزما، درماتیت، آکنه و سایر شرایطی که سبب زخم ها می شود کمک کند. همچنین می تواند پوست شما را تغییر دهد، خشکی پوست را از بین برد.

 

روغن ماندارین (روغن نارنگی)

روغن ماندارین، گاهی اوقات روغن نارنگی نامیده می شود، به دلیل ویتامین C یا اسید آسکوربیک موثر است. این روغن باعث تشکیل سلول های جدید پوست می شود و یک آنتی اکسیدان قوی است که از آسیب پوست جلوگیری می کند، که کمک می کند تا بافت اسکار ناشی از جراحی بهبود یابد

 

روغن لیمو

اسانس لیمو شامل ویتامین C است و همچنین برای آکنه زخم ها مناسب است. این ویژگی های ضد باکتری دارد و همچنین از ایجاد آکنه جدید بر روی پوست جلوگیری می کند.

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای در بسیاری از محصولات پوست یافت می شود زیرا دارای خواص ضروری بسیاری است که برای پوست شما مناسب است. این روغن باعث بهبود یا ترمیم پوست خشک، پسوریازیس و اگزما میشود و همچنین یکی از بهترین درمان های خانگی برای درمان زخم ها به طور طبیعی است .

 

روغن بابونه

بابونه در برنامه های کاربردی آرایشی محبوب است زیرا باعث کاهش زخم ها و علائم روی پوست می شود. روغن بابونه نیز زخم ها، بریده گی ها و کبودی ها را بهبود می بخشد و به جلوگیری از آلوده شدن آنها کمک می کند.

 

روغن مریم گلی

یکی از ویژگی های اصلی روغن مریم گلی است که برای کاهش زخم ها و علائم کششی و کمک به بهبود زخم استفاده می شود و به همین دلیل است که در جهان لوازم آرایشی جای دارد.

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل به طور گسترده ای برای مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می گیرد خواص ضد التهابی دارد و برای درمان زخم، آکنه، اگزما و سایر بیماری های پوست مفید است.

 

بیشتر بخوانید :

مراقبت های دوران بارداری در طول دوره، قبل و پس از آن

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع بارداری , درمان | 1,114 بازدید

معرفی بهترین روغن های گیاهی برای از بین بردن اسکار زایمان
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است