مزایای مس |خواص مس برای بدن-مزایای مس برای بدن چیست؟

مس یک ماده ی معدنی است که برای عملکرد چندگانه در بدن حیاتی میباشد. از آنجا که بدن ما قادر به تولید مس نیست , مهم است که در رژیم غذایی خود مواد غذایی که سرشار از مس هستند را قرار دهیم.  در این مجله به بررسی مزایای مس میپردازیم.

مزایای مس

مزایای مس برای بدن چیست؟

۱/ تقویت سیستم ایمنی:

یکی از مزایای مس , تقویت سیستم ایمنی بدن میباشد. از آنجا که گلبول های سفید با عفونت ها مبارزه میکنند , در صورتی که بدن شما نتواند به میزان لازم مس دریافت کند موجب گسترش عفونت خواهد شد , بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید بدن شما به میزان کافی از مس بهره مند میشود.

۲/ تراکم استخوان ها:

در حالی که بیشتر ما گمان میکنیم فقط کلسیم میتواند سبب تراکم استخوان ها شود , باید بگوییم مس نیز سبب تراکم استخوان میشود و در صورتی که به میزان کم مورد استفاده قرار گیرد شما در معرض پوکی استخوان قرار خواهید گرفت.

مزایای مس
۳/ کمک به فرایند رشد:

یکی دیگر از مزایای مس , کمک به فرایند رشد میباشد. بدن در طول عمر مدام به بازسازی و جوان سازی پوست میپردازد و برای اینکار به مس نیاز دارد , همچنین مس ,از مشکلاتی که در هنگام زایمان به وجود می آید پیشگیری میکند.

۴/ کمک به جذب آهن:

کم خونی و فقرآهن در بسیاری از افراد شایع میباشد ولی در صورتی که در رژیم غذایی , موادغذایی سرشار از مس گنجانده شوند به درمان کم خونی کمک میکنند و تعداد گلبول های قرمز را افزایش میدهند.

۵/ موثر در عملکرد تیروئید:

یکی از غده های مهم بدن , تیروئید میباشد. برخی مطالعات اولیه نشان میدهند که عدم تعادل در سطوح مس در بدن , یکی از دلایل مشکلات تیروئید میباشد , دقت داشته باشید مس باید به میزان کافی مورد استفاده قرار گیرد و در صورتی که بیش از حد توسط بدن دریافت شود , مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آورد.

 

مزایای مس

 

۶/ مبارزه با سرطان:

مس یک ماده ی مغذی آنتی اکسیدانی محسوب میشود. یکی از دلایل اصلی بسیاری از انواع سرطان و استرس وجود رادیکال های آزاد میباشد. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را خنثی میکنند و سبب میشوند به دیگر سلول ها آسیب وارد نشود. در صورتی که مس به میزان کافی مصرف شود یکی از راه های مناسب برای کاهش خطر ابتلا به سرطان کلیه میباشد.

۷/ حفاظت در برابر بیماری های قلبی:

یکی دیگر از مزایای مس , تنظیم فشارخون و جلوگیری از ایجاد پلاک در شریان ها میباشد به همین دلیل در سلامت قلب و عروق موثر است.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 15 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی , ویتامین ها | 792 بازدید

مزایای مس |خواص مس برای بدن-مزایای مس برای بدن چیست؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است