مزایای اسید فولیک برای پوست و سلامت را اینجا بخوانید.

اسید فولیک نیز به عنوان ویتامین B9 یا فولات شناخته شده است. اسید فولیک برای رشد بافت، رشد سلول ها و رشد مغز  مهم است. این یک عنصر حیاتی برای تقسیم سلولی است که برای تولید مواد ژنتیکی، DNA لازم است. در اینجا، مزایای اسید فولیک ، اهمیت اسید فولیک همراه با عوارض جانبی آن را بررسی می کنیم.

 

 مزایای اسید فولیک .

اسید فولیک به طور طبیعی در غذاهای زیر وجود دارد :

 • مرکبات و آب میوه ها
  لوبیا خشک شده، نخود فرنگی و حبوبات
  سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج و کلم بروکلی
  خربزه و موز
  آب گوجه
  قارچ و مارچوبه
  گوشت ، مرغ، صدف، کلیه و کبد
  سبوس گندم
  غلات غنی شده

 

مزایای اسید فولیک :

۱٫ مزایای اسید فولیک برای بارداری :

اسید فولیک در طول دوره بارداری بسیار مفید است. به طور گسترده ای برای جلوگیری از هر گونه نقص تولد توصیه می شود. مادران باردار باید در طول حاملگی مکمل های اسید فولیک مصرف کنند. با این حال، مکمل اسید فولیک باید بر اساس دوز توصیه شده توسط پزشک مصرف شود.

 

۲٫ افسردگی :

اسید فولیک برای درمان افسردگی و تنظیم مقررات خلقی استفاده می شود. سطح کافی فولات برای عملکرد مناسب مغز ضروری است.

 

۳٫ هضم :

اسید فولیک با ویتامین B12 و ویتامین C  به بدن کمک میکند که پروتئین ها را استفاده و هضم کند.

 

۴٫ آکنه :

اسید فولیک، با سایر آنتی اکسیدان های مهم، کمک می کند تا در حذف سموم از بدن،  آکنه را در صورت کاهش دهد. اما ما همچنین باید توجه داشته باشیم که مصرف بیش از حد اسید فولیک می تواند منجر به آکنه بیشتر، پوست تکه ای و خشک شود.

 

۵٫ رشد مو :

اسید فولیک نقش مهمی در رشد مو دارد. سلول ها را  که به رشد مو کمک می کند.بازسازی می کند. کمبود  اسید فولیک می تواند سبب ناباروری و ریزش مو شود.

 

۶٫ سلول های قرمز خون :

اسید فولیک در سلولهای قرمز خون نقش مهمی دارد. گلبول های سفید نیز با کمک مکمل های فولات تولید می شوند.

 

۷٫ درخشش پوست:

مصرف مناسب اسید فولیک می تواند درخشندگی طبیعی، سالم و مرطوب را به پوست منتقل کند.

 

۸٫ بیماری های قلبی :

اسید فولیک، همراه با ویتامین B12، به درمان بسیاری از بیماری های قلب کمک می کند.به کاهش لخته شدن خون کمک می کند؛ لخته های خون منجر به بیماری قلبی عروقی می شود. از این رو، این امر به کاهش شانس حملات قلبی کمک می کند.

 

۹٫ سرطان :

اسید فولیک می تواند باعث جلوگیری از تکثیر سلول های سرطانی شود. شما می توانید با استفاده از مکمل اسید فولیک از سرطان روده بزرگ پیشگیری کنید. همچنین می تواند به جلوگیری از سرطان دهانه رحم و سرطان پانکراس کمک کند.

 

۱۰٫  آلزایمر :

مقدار مناسب اسید فولیک ممکن است به بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر کمک کند. اسید فولیک همچنین در جلوگیری از از دست دادن حافظه به دلیل پیری کمک می کند.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

اسید فولیک / کاربرد های درمانی رسمی و غیر رسمی اسیدفولیک

مصرف روزانه فولیک اسید در دوران بارداری

ارسال شده در تاریخ 22 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , ویتامین ها | 1,036 بازدید

مزایای اسید فولیک برای پوست و سلامت را اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است