لیپوساکشن چیست ؟ با روش و عوارض جانبی لیپوساکشن آشنا شوید.

لیپوساکشن چیست ؟ لیپوساکشن یک روش جراحی زیبایی است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی و بهبود خطوط بدن منجر به تغییر شکل مناطق خاصی از بدن و افزایش رضایت فرد از تناسب اندام خود می‌شود.

لیپوساکشن در مناطقی از  مانند ران، باسن، باسن و شکم  که در آن ذخایر چربی جمع می شوند. انجام میشود. این جراحی عمدتا به دلایل زیبایی صورت می گیرد و به منظور بهبود شرایط ظاهری و نه درمان بیماریها انجام می شود.  اگر چه لیپوساکشن به طور دائم سلول های چربی را حذف می کند . اما نباید از آن به عنوان یک درمان برای چاقی استفاده کرد ، زیرا افراد به راحتی می توانند وزن قبلی خود را بعد از این جراحی  دوباره بدست آورند، اگر مرتبا ورزش نکنند و رژیم غذایی سالم را حفظ نکنند نتیجه این جراحی بی فایده است.

 

لیپوساکشن چیست ؟

 

کاندیدهای لیپوساکشن :

 • بزرگسالانی با حداکثر ۳۰ درصد وزن اضافی نسبت به وزن ایده‌آل، دارای پوست الاستیک و تون عضلانی خوب هستند.
 • افراد سالم فاقد هر گونه بیماری تهدید‌ کننده زندگی یا مختل‌کننده شرایط لیپوساکشن و بهبودی از آن؛
 • غیر سیگاری‌ها.
 • عدم پاسخ‌دهی چربی‌های اضافی به رژیم غذایی و ورزش.

روش و عوارض جانبی لیپوساکشن چیست :

 • انتخاب لیپوساکشن یک تصمیم مهم است و بیماران باید قبل از اینکه این جراحی را انجام دهند، در مورد خطرات احتمالی آن آگاه باشند. لیپوساکشن معمولا در مواردی که تغییر سبک زندگی مانند ورزش و رژیم غذایی در درمان چاقی موثر نبود  توصیه می شود.
 • لیپوساکشن معمولا با استفاده از یک بیهوشی عمومی انجام می شود.
 • اگر چه یک بیهوشی موضعی یا اپیدورال ممکن است در مواردی مورد نیاز باشد.
 •  یک برش کوچک در منطقه ای که نیاز به حذف چربی دارد انجام می شود و یک لوله مکش به نام میکرو کانال وارد ناحیه است.
 • لوله به جلو و عقب منتقل می شود تا چربی را از بین ببرد و سپس با استفاده از یک دستگاه خلاء که به لوله وصل شده است، چربی برداشته می شود.
 •  هر گونه مایع اضافی و خون تخلیه و برش بخیه می شود.
 • در منطقه ای که تحت درمان قرار گرفته است  باندینگ و گاهی اوقات فشرده سازی برای کاهش تورم  انجام می شود.
 • برخی از مقدار تورم، درد و کبودی پس از لیپوساکشن رایج است و معمولا  بهبود کامل بیماران حدود دو هفته طول می کشد.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

درمان چاقی / گیاهان مفید برای کاهش اضافه وزن

چاقی و اضافه وزن در کودکی

ارسال شده در تاریخ 25 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع دسته‌بندی نشده | 847 بازدید

لیپوساکشن چیست ؟ با روش و عوارض جانبی لیپوساکشن آشنا شوید.
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است