لمینت دندان | انواع لمینت دندان چیست؟قیمت لمینت هر دندان چگونه است؟

به لایه ای که همرنگ دندان ها میباشد و برای اصلاح طرح دندان ها و اصلاح رنگ دندان ها به کار برده میشود , لمینت دندان میگویند . افراد زیادی برای زیبایی دندان هایشان , از لمینت دندان استفاده میکنند.

لمینت دندان .
انواع لمینت دندان چیست؟

دو نوع لمینت دندان وجود دارد:
۱/ لمینت سرامیکی دندان(روش غیر مستقیم)
۲/ لمینت کامپوزیتی دندان(روش مستقیم)

لمینت سرامیکی از جنس سرامیک یا همان جنس چینی میباشند و دوام رنگ بیشتری دارد و اگر بخواهیم با لمینت های کامپوزیتی مقایسه کنیم , مقاومت بیشتری را دارا میباشند. اما از لحاظ قیمت در مقایسه با لمینت کامپوزیتی , قیمت بالاتری دارند.

در لمینت کامپوزیتی , تراش کمی به دندان وارد میشود و حتی اگر شرایط دندان های فرد , مناسب باشد , تراش داده نمیشود.
در لمینت کامپوزیتی , تنوع رنگ بیشتری داریم و دندانی که لمینت شده امکانش میباشد که کاملا همرنگ دندان های دیگر باشد. همچنین باید بدانید در لمینت کامپوزیتی , میزان براق شدن سطح دندان و عبور نور بیشتر میباشد.

 

لمینت دندان

چه افرادی میتوانند از لمینت دندان استفاده کنند؟

✔️ افرادی که دارای دندان هایی بد رنگ میباشند و این بد رنگی به علت مصرف سیگار , نوشیدن بیش از حد قهوه و یا ضرب دیدگی دندان یا عصب کشی به وجود آمده است.

✔️کسانی که فاصله ی دندان هایشان از یکدیگر زیاد میباشد و یا به اصطلاح به هم ریختگی دندان دارند میتوانند برای یکدست کردن دندان هایشان از لمینت استفاده کنند. افرادی که دارای فرو رفتگی یا برامدگی در دندان هایشان میباشند , نیز میتوانند از لمینت استفاده نمایند.

✔️افرادی که لبه های دندانشان شکسته و یا دارای ترک خوردگی میباشد.

 

چه افرادی نباید از لمینت دندان استفاده نمایند؟

✔️افرادی که در دندان هایشان پوسیدگی زیادی وجود دارد, اما اگر این افراد پوسیدگی دندان و یا لثه هایشان را برطرف کنند میتوانند از لمینت دندان استفاده نمایند.

✔️ افرادی که دچار سایش مینای دندان شده اند و این سایش شدید میباشد و بافت مینای دندان آنها کافی نمیباشد. این افراد میتوانند به جای لمینت دندان از روکش دندان استفاده نمایند.

قیمت لمینت هر دندان در سال ۹۷ -تهران

افرادی که تمایل دارند از لمینت کامپوزیتی دندان استفاده کنند , باید هزینه ی ۳۵۰تا۸۰۰هزار تومان برای هر دندان را در نظر بگیرند.
و افرادی که تمایل دارند از لمینت سرامیکی استفاده نمایند باید هزینه ی بیشتری بپردازند که این هزینه حدود ۶۰۰هزار تا یک میلیون و پانصد هزار تومان برای هر دندان میباشد.

ارسال شده در تاریخ 20 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع دهان و دندان | 772 بازدید

لمینت دندان | انواع لمینت دندان چیست؟قیمت لمینت هر دندان چگونه است؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است