پنج راه آسان برای جلوگیری از خشک شدن و لایه برداری ناخن

هیچ کس نمی خواهد با ناخن های خشک، شکننده به مهمانی برود. درست همانند کفش و آرایش باید از ناخن ها به خوبی نگهداری کرد . در اینجا لیستی از پنج راه مختلف برای حفظ ناخن سالم و همیشه درخشان وجود دارد . با استفاده از این پنج راه آسان  از خشک شدن ناخن جلوگیری کنید و به راحتی به لایه برداری ناخن بپردازید.

 

لایه برداری ناخن

 

راه های جلوگیری از خشک شدن و لایه برداری ناخن  :

۱) استفاده از کرم حاوی ویتامین E برای لایه برداری ناخن :

ناخن ها باید مقدار مناسب ویتامین E را روزانه دریافت کنند. شما می توانید این کار را با اعمال روزانه کرم حاوی ویتامین E بر روی پوست اطراف ناخن انجام دهید. این نه تنها در ریشه کن کردن مشکل خشک شدن کمک می کند، بلکه در عین حال، نیز باعث  لایه برداری و محافظت ناخن میشود.

 

لایه برداری ناخن

 

۲) روغن زیتون راهی برای لایه برداری ناخن :

یک ماه اول، هر روز ناخن های خود را در روغن زیتون یا برخی از روغن های گیاهی قرار دهید .این کار را برای ۱۵ دقیقه در روز انجام دهید تا ناخن شما نرم شود و تغییرات را ببینید، این کار دو هفته تکرار کنید. روغن همیشه گزینه ای بهتر از کرم مصنوعی ایجاد شده است، به ویژه اگر شما به دنبال داروهای خانگی می باشید.

 

لایه برداری ناخن

 

۳) هیچ کار خانگی نباید دستکش بدون دست انجام شود :

در حالی که انجام کارهای خانگی مانند تمیز کردن وسایل آشپزخانه بخشی اجتناب ناپذیر از روال روزمره ما است، حفاظت از ناخن های شما با پوشیدن یک جفت دستکش راه مناسب برای انجام آن است. مواد شوینده معمولا بر ناخن ها ناخوشایند است.

 

لایه برداری ناخن

 

 

۴٫ بیوتن را به رژیم غذایی خود بیافزایید :

برای لایه برداری ناخن به صورت طبیعی ، باید بیوتین را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. تخم مرغ، دانه غلات، گل کلم و آووکادو ، برخی از گزینه هایی هستند که باید در نظر داشته باشید. بیوتین به تقویت ناخن ها کمک می کند.

 

لایه برداری ناخن.

 

 

۵) روی ناخنها فشار نیاورید :

فشار بیش از حد روی ناخن ها  تاثیر می گذارد، برای حفظ سلامت ناخن ها از وارد کردن فشار بر روی ناخن ها اجتناب کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : timesofindia.indiatimes.com

ارسال شده در تاریخ 20 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی | 877 بازدید

پنج راه آسان برای جلوگیری از خشک شدن و لایه برداری ناخن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است