قلبی و عروقی ، بهترین روش پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی چیست؟

ورزش مناسب ترین راه پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی است. پژوهش های جدیدی که محقققان به تازگی به آن ها دست یافته اند. در نشریه قلب آمریکا منتشر شده است.

 

پیشگیری از بیماری قلبی و عروقی

 

پژوهشگران ، اطلاعات تقریبا نیم میلیون نفر را بررسی کرده ان. و دریافته اند که افزایش قدرت بدنی، انجام فعالیت های فیزیکی بیشتر و بدست آوردن آمادگی جسمانی مناسب برای سلامت و کارکرد قلب ، بسیار مناسب و موثر است.این پژو هش یکی از کامل ترین روش های شناخت ژنتیکی یک فرد است. و تاکید می کندکه ژنتیک هر فرد، چه تاثیری در بروز بیماری های قلبی او دارد.

 

در این تجربه و تحلیل، تقریبا ۵۰۰ هزار نفر در بازهسنی ۴۰ تا ۶۹ سال به مدت ۶ سال متوالی، مورد آنالیز قرار گرفته اند. در اوایل این مطالعه،شرکت کنندگان هیچ شواهدی مبنی بر داشتن بیماری های قلبی نداشتند. بیشتر از نیمی از شرکت کنندگان از خانم ها بودند.محقققان دریافتند که ورزش کردن. به پیشگیری از بیماری های قلبی، سکته های مغزی و در افرادی که حتی  نقص و مشکلات ژنتیکی قلبی نیز دارند. کمک کننده خواهد بود.

 

دکتر Daniei Munos ، استاد پزشکی و رئیس ناظر کیفیت موسسه قلب و عروق Vanderbit  گفت : این پژوهش نشان می دهد . که در تعیین فاکتور سلامت عمومی،سبک زندگی سالم می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. نتایج تحقیق اطلاعات بیو بانک بریتانیا، این است که ورزش و فعالیت های بدنی، نقش کلیدی در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی دارد. همچنین این مطالعه مشخص می کند. که نوع یا مقدار ورزشی که برای سلامتی قلب مفید است. اهمیتی ندارد. چیزی که برای ما اهمیت دارد . این است که ، ورزش کردن می تواند. خطر بروز بیماری های قلبی را حتی با داشتن زمینه های ژنتیکی کاهش دهد.

 

طبق بررسی مونز، این مطالعه ، چه برای پزشکان و چه بیماران، مزایای ورزش کردن و فعالیت جسمی را روشن می سازد. پس لازم است تمرکز بیش تری روی این موضوع بگذارند. در جامعه امروزی، با فاکتورهای خطر ساز فراوانی مواجه هستیم. یکی از این خطرات نداشتن فعالیت جسمی و تحرک بدنی و ورزش نکردن است. در خصوص عوامل خطرساز برای سیستم قلب و عروق افراد، می توان گفت که یک جا نشستن با سیگار کشیدن برابر است.

 

توجه و دقت در موارد زیر در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی بسیار کمک کننده است :

  •  ورزش های هوازی همانند بدنسازی. برخلاف باورهای رایج، برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی مناسب نیست. در بسیاری از اوقات ممکن است خطرناک نیز باشد. چرا که در یک دوره زمانی کوتاه فشار زیادی را به قلب وارد می کند.
  • مناسب ترین فعالیت ورزی دوستدار قلب عبارت است از :شنا، اسکیت، دوچرخه سواری، ایروبیک، پیاده روی

پیاده روی از عالی ترین ورزش ها است. که می توانیدمیزان و مقدار آن را بر اساس  وضع و شرایط خودتان تنظیم کنید. پیاده روی را می توان در همه فصل های سال انجام داد. بهتر است مکان پیاده روی در زمین های ناهموار نباشد. پیاده روی نباید با کوهنوردی اشتباه گردد.

  • بهترین زمان مناسب ورزش صبح ها آن هم در یک محیط پر از اکسیژن مانند پارک است. از ورزش در خانه یا خخیابان های شلوغ و پر از ماشین پرهیز کنید.
  • همیشه پیش از ورزش خود را گرم کرده. و میزان ضربان قلب را به آهستگی به اوج برسانید.
  • ۳تا۵ بار در هفته و حدود ۲۰ تا ۴۰ دقیقه، مناسب ترین وضع برنامه ریزی برای ورزش است.
  • با شکم خالی ورزش ننمایید. بهتر است یک ساعت پیش از شروع ورزش غذای ساده ای شامل کربوهیدرات میل نمایید. تا اانرژی لازم برای ورزش را داشته باشید.

 

ارسال شده در تاریخ 3 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , سلامتی , قلب و عروق | 982 بازدید

قلبی و عروقی ، بهترین روش پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است